18:59  ,  18 մայիսի, 2021
Ֆուտբոլի 1978թ. աշխարհի առաջնության չեմպիոն և լավագույն ռմբարկու Մարիո Կեմպեսը մայիսի 18-ին հյուրընկալվել է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Մարտին Գալստյանին, hաղորդում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը:
Մարտին Գալստյանը նրան նվիրել է Կենտրոնական բանկի թողարկած «Համաշխարհային ֆուտբոլի արքաները» շարքի արծաթե հուշադրամ՝ նվիրված հենց արգենտինացի լեգենդար ֆուտբոլիստին:
Հիշեցնենք, որ Մարիո Կեմպեսը եռօրյա այցով Հայաստան է ժամանել ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանի հրավերով: Ավելի վաղ նա այցելել էր նաև Երևանի «Ուրարտուի» ակադեմիա:

18:59  ,  May 18, 2021
Mario Kempes, 1978 world football champion and best bomber, was hosted by Governor of the Central Bank of Armenia Martin Galstyan today, the press service of the Football Federation of Armenia reports.
Galstyan presented to him the silver commemorative coin from the “Kings of World Football” series issued by the Central Bank (the coin is dedicated to the legendary Argentine footballer).
Mario Kempes is in Armenia on a three-day visit at the invitation of President of the Football Federation of Armenia Armen Melikbekyan. Earlier, he had also visited Yerevan’s Urartu Academy.