12:15  ,  13 մայիսի, 2021
«Ռոմայի» գլխավոր մարզիչ Պաուլու Ֆոնսեկան մեկնաբանել է Իտալիայի առաջնության 36-րդ տուրում նորընծա չեմպիոն Միլանի «Ինտերից» կրած պարտությունը 1:3 հաշվով:
«Առաջին խաղակեսում «Ինտերին» թույլ տվեցինք անցկացնել հակագրոհեր, և նրանք միանգամից գոլ խփեցին: Սակայն մեր թիմը լավ արձագանքեց և լավ անցկացրեց երկրորդ խաղակեսը՝ ստեղծելով գոլային պահեր: Արդյունքը ծանր է այն բանի համար, թե ինչ մենք արեցինք: Թիմը ցուցադրեց բնավորություն ու չէր դադարում խաղալ ու գրոհել: Հիմա պետք է վերականգնենք մեր ուժերը, իսկ հետո դերբիում հաղթենք «Լացիոյին»»,- մարզիչի խոսքը մեջբերում է RomaTV-ն:
Հիշեցնենք, որ Միլանի «Սան Սիրո» ստադիոնում կայացած խաղում «Ռոմայի» միակ գոլը 31-րդ րոպեին խփեց Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը: Իտալիայի ընթացիկ առաջնությունում 32-ամյա Մխիթարյանը մասնակցել է 32 խաղի, դարձել 11 գոլի ու 11 գոլային փոխանցման հեղինակ:

12:15  ,  May 13, 2021
Roma head coach Paulo Fonseca commented on the 1-3 defeat against Inter Milan in the 36th round of the Italian football season, Football Italia reported.
“We let Inter come out on the counterattack in the first half and they scored immediately,” Fonseca told RomaTV. “However, the team reacted well and we played a good second half, creating several chances.
“The result is heavy for what we have done. The team have shown character, we never stopped playing and attacking.
“We created a lot against the best defence in the League. The team tried and I saw the courage I wanted.