15:31  ,  27 հունվարի, 2021
Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի և ռուսական «Տամբովի» հարձակվող Ալեքսանդր Կարապետյանն «Արարատ-Արմենիայի» հետ հունվարի 27-ին մեկնել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններ, որտեղ Հայաստանի չեմպիոնը հավաք կանցկացնի մինչև փետրվարի 12-ը, փոխանցում են NEWS.am Sport-ի աղբյուրները:
33-ամյա ֆուտբոլիստն օրեր առաջ ժամանել էր Հայաստան և միացել «Արարատ-Արմենիայի» մարզումներին: Սպավում է, որ առաջիկայում նա պայմանագիր կկնքի երևանյան ակումբի հետ:
Ալեքսանդր Կարապետյանն այս մրցաշրջանից առաջ ռուսական «Սոչիից» էր տեղափոխվել «Տամբով», որի կազմում մասնակցել է Ռուսաստանի ընթացիկ առաջնության 16 խաղի և դարձել 3 գոլի հեղինակ: Ֆինանսական լուրջ խնդիրների պատճառով «Տամբովը» փակվելու եզրին է:
Կարապետյանը վերջերս «Տամբովի» կազմում մասնակցում էր ռուսական Կրիմսկում ընթացող հավաքին, սակայն ավելի ուշ լքել էր թիմի ճամբարը:
Հիշեցնենք, որ ԱՄԷ-ում «Արարատ-Արմենիան» կանցկացնի ընկերական հանդիպումներ` մրցելով ռուսական «Ուրալի» (հունվարի 30), «Ռոդինայի» (փետրվարի 3), «Զենիթի» (փետրվարի 4) ու լատվիական «Ռիգայի» (փետրվարի 11) հետ:
Հայաստանի ընթացիկ առաջնությունում «Արարատ-Արմենիան» 9 խաղից հետո ունի 18 միավոր և «Արարատի» ու «Ալաշկերտի» հետ գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը: Դավիդ Կամպանյայի գլխավորած թիմը մեկ հանդիպում պակաս է անցկացրել:

15:31  ,  January 27, 2021
Forward for the Armenia national football team and FC Tambov Aleksandre Karapetian today joined FC Ararat-Armenia and left for the United Arab Emirates where Armenia’s champion will train until February 12, NEWS.am Sport’s sources reported.
The 33-year-old footballer arrived in Armenia and started training with FC Ararat-Armenia a few days ago. He is expected to sign a contract with the Yerevan football club.
Before this season, Aleksandre Karapetian moved from FC Sochi to FC Tambov, with which he played 16 matches of the current Russian football championship and scored 3 goals. Due to serious financial issues, FC Tambov is on the brink of being closed.
Recently, Karapetian participated in the training that took place in Russia’s Krimsk, but later he left the team.
In the UAE, FC Ararat-Armenia will hold friendly matches with FC Ural (January 30), FC Rodina (February 3), FC Zenit (February 4) and the Latvian FC Riga (February 11).
During the current football championship in Armenia, FC Ararat-Armenia have 18 points after 9 games and are on top of the table with FC Ararat and FC Alashkert.