17:43  ,  26 հունվարի, 2021
Ֆուտբոլի Հայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Ռազմիկ Գրիգորյանը: Նրան կօգնի Արմեն Սանամյանը, հաղորդում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։
Ռազմիկ Գրիգորյանը Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ է: Որպես մարզիչ՝ նույնպես աշխատել է Հայաստանի ազգային հավաքականում՝ օգնելով Արթուր Պետրոսյանին: Աշխատել է նաև «Արարատ-Արմենիայում» և «Լոռիում»՝ որպես գլխավոր մարզիչի օգնական, գլխավորել է «Դիլիջանը», այժմ «Արարատ-2»-ի գլխավոր մարզիչն է:
Հայաստանի Մ-19 հավաքականը 2002 թ. ծնված ֆուտբոլիստներից կազմավորված այն թիմն է, որը դեռևս 2020 թ. հոկտեմբերին, Արթուր Ոսկանյանի գլխավորությամբ, պետք է մասնակցեր 2020/2021 առաջնության որակավորման փուլին: Կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով մրցաշարը հետաձգվել էր և տեղի կունենա 2021 թ. մարտին՝ Նիդեռլանդներում: Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Մ-19 հավաքականի մրցակիցներն են Նիդեռլանդների, Սերբիայի և Սան Մարինոյի հավաքականները:

17:43  ,  26 января, 2021
Размик Григорян назначен главным тренером сборной Армении до 19-и лет. Его помощником будет Армен Санамян, сообщает пресс-служба ФФА.
Размик Григорян - бывший футболист сборной Армении. В качестве тренера он работал в сборной Армении, помогая Артуру Петросяну. Также он трудился в качестве помощника главного тренера в «Арарат-Армении» и «Лори». Затем возглавлял «Дилижан», а в настоящее время является главным тренером «Арарат-2».
Сборная Армении до 19-и лет - это команда, составленная из ребят 2002 года рождения, которая еще в октябре 2020-го года под руководством Артура Восканяна должна была принять участие в отборочном раунде чемпионата-2020/2021. Однако из-за эпидемии коронавируса турнир был перенесен и состоится в марте 2021-го года в Нидерландах. Напомним, соперниками армянской сборной до 19-и лет являются команды Нидерландов, Сербии и Сан-Марино.