17:09  ,  3 դեկտեմբերի, 2020
Մոսկվայի ԲԿՄԱ-ի եւ Ռուսաստանի երիտասարդական հավաքականի կիսապաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը հայտնել է, որ հրավեր է ստացել Հայաստանի ազգային հավաքականից, սակայն դեռ դրական պատասխան տալու որոշում չունի։
«Այո, կա մեծ հետաքրքրություն ֆեդերացիայի կողմից։ Անհարմար եմ զգում մերժել իմ երկրորդ հայրենիքին։ Մշտապես մտածում եմ այդ մասին, քանի որ սոցիալական ցանցերում տեսնում եմ հայ երկրպագուների աջակցությունը, բայց ես դեռ Ռուսաստանի երիտասարդական հավաքականի խաղացող եմ։
Չգիտեմ՝ ինչ կլինի վաղը, բայց հիմա չեմ կարող ընդունել որոշում Հայաստանի օգտին։ Առջեւում Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունն է, որին շատ եմ ցանկանում մասնակցել։ Այդ պատճառով հիմա պատրաստ չեմ որոշում ընդունել»,- Նաիր Տիկնիզյանի խոսքը մեջբերում է matchtv.ru-ն։
Անցած մրցաշրջանում Տիկնիզիյանը երկու հանդիպում է անցկացրել Ռուսաստանի երիտասարդական հավաքականում, որը դուրս է եկել 2021թ․ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլ։

17:09  ,  3 декабря, 2020
Полузащитник ЦСКА и молодежной сборной России Наир Тикнизян заявил, что получал приглашение выступать за сборную Армении.
«Это так, есть большой интерес со стороны федерации, и мне очень неловко отказывать своей второй родине. Постоянно думаю об этом, ведь вижу поддержку армянских болельщиков в соцсетях, но пока я игрок молодежной сборной России.
Не знаю, что будет завтра, но сейчас не могу принять решение в пользу Армении. В разгаре сезон, только закончился отбор на ЧЕ, впереди молодежный Евро, на который мне очень хочется попасть, поэтому принимать такое радикальное решение я пока не готов», - приводит слова футболиста matchtv.ru.
В прошлом сезоне Тикнизян провел два матча в составе молодежной сборной России, которая вышла в финальную часть чемпионата Европы 2021-го года.