14:25  ,  1 դեկտեմբերի, 2020
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը դեկտեմբերի 1-ին հանդիպել է աշխարհահռչակ ֆուտբոլիստ, աշխարհի 1998 թ. և Եվրոպայի 2000 թ. չեմպիոն, ՖԻՖԱ-ի հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Յուրի Ջորկաեֆի հետ, հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Դենիս Ջորկաեֆը, որը ֆրանսիական Դեսին քաղաքի փոխքաղաքապետն է և ՀՖՖ նախագահի՝ միջազգային հարցերով խորհրդականը:
Հանդիպման ընթացքում Արմեն Մելիքբեկյանը և Ջորկաեֆ եղբայրները քննարկել են ՀՖՖ-ի և ՖԻՖԱ-ի հիմնադրամի հետագա համագործակցության հետ կապված մի շարք հարցեր, զրուցել են հայկական ֆուտբոլի զարգացման հեռանկարների շուրջ:
ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը Յուրի Ջորկաեֆֆին նվիրել է Հայաստանի ազգային հավաքականի 6, իսկ Դենիս Ջորկաեֆֆին՝ 10 համարի անվանական մարզաշապիկներ:

YEREVAN. – President of the Football Federation of Armenia (FFA), Armen Melikbekyan, on Tuesday met with renowned retired French Armenian footballer Youri Djorkaeff, who is a World Cup 1998 and Euro 2000 champion with France, and CEO of FIFA Foundation, the FFA reported.
Youri Djorkaeff’s brother Denis Djorkaeff, who is the deputy mayor of Decines, France, and adviser to the FFA President on international affairs, also attended the meeting. They discussed the prospects for further cooperation between the FFA and FIFA Foundation and for the development of Armenian football.
Subsequently, Melikbekyan presented an Armenian national team No. 6 jersey to Youri Djorkaeff and a No. 10 jersey to Denis Djorkaeff.