17:10  ,  3 նոյեմբերի, 2020
«Գանձասար-Կապան» ֆուտբոլային ակումբը չի ժամանել մասնակցելու Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի 11-րդ տուրի՝ «Արարատ-Արմենիայի» դեմ խաղին, տեղեկացնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը:
«Այսօր՝ նոյեմբերի 3-ին, պետք է կայանար VBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի 11-րդ տուրի «Գանձասար-Կապան»-«Արարատ-Արմենիա» հանդիպումը: Ըստ ՀՖՖ Պրոֆեսիոնալ մրցումների անցկացման կանոնակարգի հոդված 17-ի 01 կետի՝ մասնակից թիմերը պարտավոր են ժամանել մարզադաշտ խաղի նշանակված ժամից նվազագույնը 75 րոպե առաջ:
«Գանձասար-Կապան» թիմը չի ներկայացել խաղին:  Ըստ ՀՖՖ Պրոֆեսիոնալ մրցումների անցկացման կանոնակարգի հոդված 17-ի 03 կետի՝ եթե թիմը խաղասկզբից 60 րոպե առաջ մարզադաշտ չի ժամանել և ուշացման պատճառների մասին խաղի պատվիրակին չի տեղեկացրել, ապա համարվում է խաղին չներկայացած։ Խաղի մրցավարը և պատվիրակը պարտավոր են արձանագրել տվյալ փաստը այդ խաղի արձանագրությունում և պատվիրակի զեկույցում և ներկայացնել ՀՖՖ:
«Գանձասար-Կապան»-«Արարատ-Արմենիա» չկայացած հանդիպման վերաբերյալ որոշումը կկայացվի՝ ՀՖՖ Կարգապահական և էթիկայի կանոնակարգի հոդված 36-ի կետ 5-ի համաձայն:
Ավելացնենք, որ «Գանձասար-Կապան» ֆուտբոլային ակումբը մինչ օրս պաշտոնապես չի տեղեկացրել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային VBET Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայում ելույթները դադարեցնելու վերաբերյալ»,- ասված է ՀՖՖ տարածած հայտարարության մեջ:
Հիշեցնենք, որ «Գանձասար-Կապանը» պաշտոնապես հայտարարել է ֆուտբոլի Հայաստանի Պրեմիեր լիգայում և գավաթի խաղարկությունում մրցելույթները ժամանակավորապես դադարեցնելու մասին: Այդ մասին ակումբը հայտնել է «Զանգեզուրի Պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» բարեգործական հիմնադրամի տնօրեն Զ. Տոնապետյանին ուղղված բաց նամակում:

17:10  ,  3 ноября, 2020
«Гандзасар-Капан» не явился на матч 11-го тура Вбет армянской премьер-лиги с «Арарат-Арменией», сообщает пресс-служба ФФА.
«Сегодня, 3 ноября, должен был состояться матч 11-го тура Вбет армянской премьер-лиги «Гандзасар-Капан» - «Арарат-Армения». Согласно статье 17 (пункт 01) регламента профессиональных соревнований ФФА, участвующие команды должны прибыть на стадион не менее чем за 75 минут до запланированного времени матча.
Команда «Гандзасар-Капан» не явилась на матч. Согласно пункту 03 статьи 17 регламента профессиональных соревнований ФФА, если команда не прибыла на стадион за 60 минут до начала матча, не проинформировала делегата матча о причинах задержки, то считается не явившейся на матч. Судья и делегат матча обязаны зафиксировать данный факт в протоколе этой игры и в отчете делегата, после чего представить его в ФФА.
Решение о несостоявшемся матче «Гандзасар-Капан» - «Арарат-Армения» будет принято в соответствии с пунктом 5 статьи 36 Регламента по дисциплинарным вопросам и этике.
Следует добавить, что футбольный клуб «Гандзасар-Капан» пока официально не проинформировал Федерацию футбола Армении о прекращении своих выступлений в Вбет армянской премьер-лиге», - говорится в заявлении ФФА.