12:41  ,  27 հուլիսի, 2020
Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանն ազգային հավաքականի՝ իր անվանական մարզաշապիկներ է նվիրաբերել հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում հուլիսին տեղի ունեցած ռազմական գործողությունների արդյունքում վիրավորված հայ զինծառայողներին, տեղեկացնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը:
Մխիթարյանը խոստացել է Հայաստանում գտնվելու ժամանակ անպայման հանդիպել մեր զինվորներին և անձամբ ստորագրել մարզաշապիկները:
«Խոնարհվում եմ ձեր խիզախ կեցվածքի առջև, շնորհակալ եմ, որ անսասան կանգնած եք և պաշտպանում եք մեր հայրենիքի սահմանները»,- զինծառայողներին ուղղված իր նամակում, մասնավորապես, նշել է Հենրիխ Մխիթարյանը:

The Armenian squad captain Henrikh Mkhitaryan presented his personalized shirts to the Armenian national team to soldiers wounded as a result of hostilities in the northeastern part of the Armenian-Azerbaijani state border in July, the FFA press service reported.
Mkhitaryan promised to meet with soldiers during his stay in Armenia and personally sign the T-shirts.
“I admire your courage. Thank you for your steadfastness and for protecting the borders of our homeland,” Henrikh Mkhitaryan said in his letter to the soldiers.