22:09  ,  3 հուլիսի, 2020
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հուլիսի 3-ին հեռախոսազրույց է ունեցել խառը մենամարտերի թեթև քաշային կարգում չեմպիոն Խաբիբ Նուրմագոմեդովի հետ: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամլո խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը:
Վլադիմիր Պուտինը ցավակցել է մարզիկի ընտանիքին Աբդուլմանապ Նուրմագոմեդովի անժամանակ մահվան կապակցությամբ:
Աբդուլմանապ Նուրմագոմեդովի մահվան մասին հայտնի է դարձել հուլիսի 3-ին: Մայիսի 13-ին Աբդուլմանապ Նուրմագոմեդովը գլխուղեղի կաթված էր ստացել և տեղափոխվել հիվանդանոց: Նուրմագոմեդովն ուներ նաև թոքաբորբ, որն առաջացել էր կորոնավիրուսից։ Բժիշկները նրան միացրել էին թոքերի օդափոխության սարքին:

22:09  ,  July 3, 2020
President of the Russian Federation Vladimir Putin today had a telephone conversation with Russian professional mixed martial artist, two-time Combat Sambo World Champion and the reigning UFC Lightweight Champion Khabib Nurmagomedov and expressed condolences to the athlete’s family on the premature death of Abdulmanap Nurmagomedov, as reported spokesperson of the President of the Russian Federation Dmitry Peskov.
The death of Abdulmanap Nurmagomedov was reported today, July 3. On May 13, Abdulmanap Nurmagomedov suffered cerebral palsy and was transferred to a hospital. He also had pneumonia caused by the coronavirus and was switched to a ventilator.