09:10  ,  3 հունիսի, 2020
Դանիայի վերսկսված առաջնության 25-րդ տուրում «Հոբրոն» հյուրընկալվելիս նվազագույն հաշվով հաղթանակ տարավ «Ռանդերսի» նկատմամբ: Հաղթանակ գոլի հեղինակ դարձավ Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Էդգար Բաբայանը՝ 36-րդ րոպեին դիպուկ իրացնելով 11 մետրանոց հարվածը:
NEWS.am Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում 24-ամյա ֆուտբոլիստը պատմել է ֆուտբոլային դադարից հետո առաջին պաշտոնական հանդիպման և հաղթական գոլի մասին:
«Շատ ուրախ ենք, որ 260 օր անց կրկին հաղթանակ տարանք: Վերջապես հաջողվեց ընդհատել առանց հաղթանակի հանդիպումների շարքը և 3 միավոր վաստակել: Ամբողջ թիմով հավատում էինք այս հաջողությանը, պետք է շարունակենք նույն ոգով:
Լավ մարզավիճակում եմ գտնվում: Կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով միայն մեկ շաբաթով էինք ընդհատել մարզումները, այնուհետև մարզվել ենք փոքր խմբերով: Իմ նպատակն ակումբին օգնելն է, շատ ուրախ եմ, որ կարողացա դառնալ հաղթական գոլի հեղինակ:
Անսովոր էր խաղալ առանց հանդիսականների, քանի որ մենք սովորել էինք երկրպագուների աջակցությանը: Առջևում մեզ շատ կարևոր հանդիպումներ են սպասվում»,- նշել է Էդգար Բաբայանը:
Դանիայի ընթացիկ առաջնության 23 խաղերում Էդգար Բաբայանը դարձել է 2 գոլի և 6 արդյունավետ փոխանցման հեղինակ:

09:10  ,  June 3, 2020
In the 25th round of the resumed Danish Superliga, Hobro IK beat Randers FC 1-0 in their away match, and Edgar Babayan, midfielder of the Armenian national team, scored the winning goal in the 36th minute with a penalty kick.
In a conversation with NEWS.am Sport, the 24-year-old football player told about the first official match after the break, and his winning goal.
"We are very happy to have won again, 260 days later. Finally, we managed to break the series of matches without a victory and earn 3 points. The whole team believed in this success; we must continue in the same spirit.
I'm in good shape. Because of the coronavirus pandemic, we only stopped training for a week, and then we resumed trainings in small groups.
My goal is to help the club. I am very happy that I was able to score the winning goal.
It was unusual to play without spectators, as we have gotten used to the support of the fans. We have a lot of important matches ahead of us,” Babayan said.
Edgar Babayan has scored 2 goals and provided 6 assists in 23 appearances so far in the current season of the Danish Superliga.