11:11  ,  24 մայիսի, 2020
NEWS.am Sport-ը շարունակում է ներկայացնել արտերկրում հանդես եկող պատանի հայ ֆուտբոլիստների, որոնք ցանկանում են ապագայում ներկայացնել Հայաստանի ազգային հավաքականը։
Սարանսկի «Մորդովիայի» երկրորդ թիմում հանդես է գալիս 17-ամյա կիսապաշտպան Գրիշա Մելիքյանը։
«Ծնվել եմ 2003թ․ ապրիլի 18-ին։ Ֆուտբոլով սկսել եմ զբաղվել «Մորդովիայի» ակադեմիայում, որտեղ անցկացրել եմ մի քանի տարի։ Հետո ինձ հրավիրեցին «Կրասնոդարի» ակադեմիա։ Այնտեղ խաղացի մեկ մրցաշրջան։
«Կրասնոդարից» վերադարձա «Մորդովիա» եւ համալրեցի երկրորդ թիմի կազմը։ Ընթացիկ մրցաշրջանում մասնակցել եմ 24 հանդիպման, խփել եմ 14 գոլ, կատարել 4 գոլային փոխանցում։
Հաճախ եմ մարզվում «Մորդովիայի» գլխավոր թիմի հետ, որը հանդես է գալիս առաջին դիվիզիոնում (Ֆուտբոլի ազգային լիգա)։ Մարզիչներիս խոսքով՝ իմ ուժեղ կողմերն են արագությունը, տեխնիկան, մրցակցին շրջանցելը։
Անհամբեր սպասում եմ հրավերի Հայաստանի պատանեկան հավաքականից։ Առայժմ ամեն ինչ խոսակցությունների մակարդակում է։ Դա է իմ նպատակը, որի իրագործումը պատիվ կլինի իմ ընտանիքի եւ ինձ համար»,- նշեց Գրիշա Մելիքյանը։

11:11  ,  24 мая, 2020
NEWS.am Sport продолжает представлять юных армянских футболистов, выступающих за границей и желающих в будущем сыграть за национальную сборную Армении.
Во второй команде саранской «Мордовии» выступает 17-летний армянский полузащитник Гриша Меликян.
«Я родился 18-го апреля 2003-го года. Начал заниматься футболом в академии «Мордовии», где провел несколько лет. Затем меня пригласили в академию «Краснодара», там я отыграл один сезон.
После «Краснодара» я вернулся в «Мордовию», пополнив состав второй команды. В текущем сезоне провел 24 матча, став автором 14-и голов и 4-х результативных передач. Часто тренируюсь в составе главной команды «Мордовии», выступающей в ФНЛ. По словам тренеров, мои сильные стороны – скорость, обводка и техника.
С нетерпением жду приглашения в юношескую сборную Армении. Пока что все на уровне слухов. Это моя цель, осуществление которой будет большой честью для меня и моей семьи»,- отметил Гриша Меликян.