15:47  ,  18 փետրվարի, 2020
«Չելսին» այս մրցաշրջանում երրորդ անգամ պարտվեց «Մանչեսթեր Յունայթեդին»։ Լոնդոնյան թիմի անգլիացի գլխավոր մարզիչ Ֆրենկ Լեմպարդը մեկնաբանել է Անգլիայի առաջնության 26-րդ տուրի խաղում կրած 0։2 հաշվով պարտությունը։
«Հաշիվը չի արտացոլում խաղը։  Արջամկան օրվա զգացողություն ունենք։ Չգիտեմ՝ քանի հարված կատարեցինք դարպասին, բայց շատ էին։ Առանց գոլի հաղթել հնարավոր չէ։ Մենք չորրորդ տեղում ենք, եւ մրցաշրջանը միայն հիմա է սկսվում։ Քչերն էին սպասում, որ կլինենք չորրորդ տեղում, բայց մենք այստեղ ենք։
Ես մեղմ չեմ, կարող եմ քննադատել իմ խաղացողներին։ Առանց պահերի իրացման առաջ չենք գնա»,- Լեմպարդի խոսքը մեջբերում է BBC-ն։
Հիշեցնենք, որ Անգլիայի ընթացիկ առաջնության առաջին շրջանում «Չելսին» «Մանչեսթեր Յունայթեդին» պարտվել էր 0։4 հաշվով, Անգլիական լիգայի գավաթի խաղարկության 1/8 եզրափակիչում՝ 1։2 հաշվով։

15:47  ,  February 18, 2020
Chelsea head coach Frank Lampard commented on their defeat from Manchester United 0-2 in the Premier League, Goal.com reported.
“It's not a 2-0 game. We have a feeling of Groundhog Day in the stadium. I don't know how many shots we had but it was a lot. If we don't score, you can't win football games. They get clearer every week. We are fourth and the season starts here. People didn't expect us to be fourth but we are,” he said after the match.
“I'm not soft, I can criticise the team. We can bemoan our luck sometimes, yes, but if we are not finishing chances we can't win games. I feel like a broken record. ”
This season Chelsea lost to Man United 0-4 in the first round of Premier League and in the last 16 of the EFL Cup 1-2.