11:40  ,  29 հունվարի, 2020
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» ֆանատների խմբավորումներից մեկը հունվարի 29-ի գիշերը հարձակվել է ակումբի փոխնախագահ եւ գործադիր տնօրեն Էդ Վուդվորդի տան վրա՝ նետելով ծխագլաններ եւ ֆայերներ, հաղորդում է Sky Sports-ը։ Ինտերնետում հրապարակած տեսանյութը ուղեկցվել է «Վուդվորդը պետք է մահանա» գրառումով։
Ակումբում հաստատել են տեղի ունեցածը, ոստիկանությունը սկսել է հետաքննություն։
«Մեղավորները ցմահ կզրկվեն ակումբի մաս լինելու հնարավորությունից եւ կարող են ենթարկվել դատական հետապնդման։ Ֆանատները կարող են ունենալ իրենց կարծիքը, սակայն քրեական հանցագործությունը դրա հետ կապ չունի։ Այս արարքը չունի որեւէ արդարացում»,- նշվում է ակումբի հայտարարությունում։
Անգլիայի գավաթի խաղարկության 1/16 եզրափակիչի հանդիպման ժամանակ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» ֆանատները նույնպես սպառնալիքներ էին հնչեցրել Վուդվորդի հասցեին։ Այդ խաղում նորվեգացի Ուլե-Գունար Սուլշերի գլխավորած թիմը 6։0 հաշվով հաղթել էր «Տրանմիրին»։

11:40  ,  29 января, 2020
Одна из фанатских группировок «Манчестер Юнайтед» в ночь на 29-е января напала на дом вице-президента и исполнительного директора клуба Эда Вудворда, бросая дымовые шашки и файеры, сообщает Sky Sports. Размещенное в Интернете видео сопровождалось подписью «Вудворд должен умереть».
В клубе подтвердили произошедшее, и полиция начала расследование.
«Виновные будут пожизненно лишены возможности быть частью клуба и могут быть привлечены к уголовной ответственности. Фанаты могут иметь свое мнение, но уголовное преступление не имеет к этому никакого отношения. Это действие не имеет оправдания», - отмечается в сообщении клуба.
Во время матча 1/16 финала розыгрыша Кубка Англии фанаты «Манчестер Юнайтед» также выкрикивали угрозы в адрес Вудворда. В том матче команда норвежца Уле-Гуннара Сульшера одержала победу над «Транмиром» со счетом 6:0.