21:18  ,  28 հունվարի, 2020
Մադրիդի «Ռեալի» ֆրանսիացի գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանը խոսել է թիմի վնասվածքից ապաքինվող բելգիացի հարձակվող Էդեն Ազարի մասին:
«Ազարն արդեն մարզվում է խոտածածկին, սակայն դեռ պատրաստ չէ խաղադաշտ վերադառնալ: Նա մի քանի օր ևս կմարզվի ընդհանուր խմբից առանձին:
Գարեթ Բեյլի խաղադաշտ դուրս գալու հնարավորության մասին վերջնական որոշում կընդունենք հունվարի 29-ին»,- Զիդանի խոսքը փոխանցում է Marca-ն:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Գարեթ Բեյլը պատրաստ կլինի մասնակցել Իսպանիայի առաջնության 22-րդ տուրի «Աթլետիկոյի» դեմ խաղին, սակայն Ազարին ավելի երկար ժամանակ հարկավոր կլինի լիարժեք ապաքինվելու համար:

21:18  ,  28 января, 2020
Главный тренер мадридского «Реала» Зинедин Зидан рассказал о восстановлении бельгийского нападающего Эдена Азара.
«Азар вернулся к тренировкам на газоне, но пока не готов выйти на поле. Он еще несколько дней будет заниматься по индивидуальной программе.
Что касается Гарета Бэйла, то примем окончательное решение 29-го января», - приводит слова Зидана Marca.
Ранее стало известно, что Гарет Бэйл будет готов принять участие в матче против «Атлетико» в 22-м туре чемпионата Испании, а Азару потребуется больше времени для полноценного восстановления.