13:39  ,  9 դեկտեմբերի, 2019
Անգլիայի չեմպիոն «Մանչեսթեր Սիթիի» երկրորդ մարզիչ Միկել Արտետան Լոնդոնի «Արսենալի» գլխավոր մարզիչի հիմնական թեկնածուներից մեկն է, հաղորդում է The Telegraph-ը։ 37-ամյա իսպանացի մասնագետը «Արսենալի» ամերիկացի սեփականատեր Սթեն Կրոնկեի հետ հանդիպում կունենա ԱՄՆ-ում։ Այն կկրի աշխատանքային հարցազրույցի բնույթ։
Իսպանացի Ունաի Էմերիի պաշտոնանկությունից հետո «Արսենալը» ղեկավարում է նրա նախկին օգնական Ֆրեդի Յունգբերգը։ Նրա հետ լոնդոնյան թիմը 2։2 հաշվով խաղաց «Նորվիչի» հետ, տանը 1։2 հաշվով պարտվեց «Բրայթոնին»։
«Արսենալի» գլխավոր մարզիչի թեկնածու է համարվում նաեւ Մյունխենի «Բավարիայից» հեռացված խորվաթ Նիկո Կովաչը, որը դեկտեմբերի 9-ին ներկա կլինի Անգլիայի առաջնության 16-րդ տուրի «Վեստ Հեմ» - «Արսենալ» հանդիպմանը։

13:39  ,  9 декабря, 2019
Второй тренер чемпиона Англии «Манчестер Сити» Микель Артета является одним из кандидатов на пост наставника лондонского «Арсенала», информирует The Telegraph. 37-летний испанский специалист проведет встречу с владельцем «Арсенала» Стэном Кронке в США.
Исполняющим обязанности наставника «Арсенала» является Фредди Юнгберг, который возглавил клуб после увольнения Унаи Эмери. Под руководством Юнгберга лондонский клуб сыграл вничью с «Норвичем» (2:2) и уступил «Брайтону» (1:2).
Также одним из кандидатов на пост главного тренера «Арсенала» является экс-наставник мюнхенской «Баварии» Нико Ковач, который 9-го декабря посетит матч 16-го тура чемпионата Англии «Вест Хэм» - «Арсенал».