19:50  ,  18 նոյեմբերի, 2019
Անգլիայի չեմպիոն «Մանչեսթեր Սիթիի» կատալոնացի գլխավոր մարզիչ Խոսեպ Գվարդիոլան Մյունխենում հանդիպել է Գերմանիայի չեմպիոն «Բավարիայի» ղեկավարության հետ, հաղորդում է Bild-ը։
Ակումբի նորընտիր նախագահ Հերբերտ Հայները հայտարարել էր, որ ցանկանում են դարձյալ Գվարդիոլային տեսնել «Բավարիայում», որի գլխավոր մարզիչի պաշտոնը նա զբաղեցրել է 2013-2016-ին։
Գվարդիոլան Մյունխենում ունի բնակարան, իսկ նրա ընտանիքը չի ցանկացել ապրել Մանչեսթերում եւ վերադարձել է Բարսելոնա։ Այս հանգամանքը եւս կարող է ստիպել Գվարդիոլային այս մրցաշրջանի ավարտից հետո հեռանալ «Մանչեսթեր Սիթիից»։

19:50  ,  18 ноября, 2019
Каталонский главный тренер чемпиона Англии «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола встретился в Мюнхене с руководством чемпиона Германии «Баварии», сообщает Bild.
Новоизбранный президент клуба Герберт Хайнер заявил, что хочет снова видеть Гвардиолу в «Баварии», где он занимал должность главного тренера в 2013-2016 гг.
У Гвардиолы есть квартира в Мюнхене, а его семья не захотела жить в Манчестере и вернулась в Барселону. Это также может заставить Гвардиолу покинуть «Манчестер Сити» после окончания сезона.