15:46  ,  13 նոյեմբերի, 2019
Լոնդոնի «Տոտենհեմի» ղեկավարությունը դիտարկում է թիմի գլխավոր մարզիչ Մաուրիսիո Պոչետինոյի պաշտոնանկության հարցը, հաղորդում է The Telegraph-ը։
Արգենտինացի մասնագետը կհեռացվի, եթե «Տոտենհեմը» պարտություն կրի «Վեստ Հեմից» Անգլիայի առաջնության 13-րդ տուրում։
Ժամանակից շուտ պայմանագրի միակողմանի խզման դեպքում, անգլիական ակումբը ստիպված կլինի Պոչետինոյին վճարել 13 միլիոն եվրոյի փոխհատուցում։
Անգլիայի ընթացիկ առաջնության 12 տուրից հետո «Տոտենհեմը» 14 միավորով 14-րդ տեղում է եւ առաջատար «Լիվերպուլից» հետ է 20 միավոր։ «Վեստ Հեմ» - «Տոտենհեմ» հանդիպումը տեղի կունենա նոյեմբերի 23-ին։

15:46  ,  13 ноября, 2019
Руководство лондонского «Тоттенхэма» рассматривает вопрос об отставке главного тренера команды Маурисио Почеттино, сообщает The Telegraph.
Аргентинский специалист будет уволен, если «Тоттенхэм» проиграет «Вест Хэму» в 13-м туре чемпионата Англии.
В случае преждевременного одностороннего расторжения контракта, английскому клубу придется выплатить Почеттино 13 млн евро в качестве компенсации.
После 12-и туров текущего чемпионата Англии «Тоттенхэм» занимает 14-е место с 14-ю очками и отстает от лидера «Ливерпуля» на 20 очков. Матч «Вест Хэм»-«Тоттенхэм» состоится 23-го ноября.