21:12  ,  11 նոյեմբերի, 2019
Լոնդոնի «Չելսիի» անգլիացի գլխավոր մարզիչ Ֆրենկ Լեմպարդը խոսել է իր ղեկավարած թիմի հավակնությունների մասին։ Անգլիայի առաջնության 12 տուրից հետո «Լեսթեր Սիթին» ու «Չելսին» վաստակել են 26-ական միավոր եւ երկրորդ, երրորդ տեղերում են։ Առաջատար «Լիվերպուլն ունի 34 միավոր։ «Մանչեսթեր Սիթին» 25 միավորով նահանջեց չորրորդ տեղ։ «Չելսին» տարել է 6 անընդմեջ հաղթանակ Պրեմյեր լիգայում։
«Միամտություն կլինի հիմա ասել, թե «Չելսին» տիտղոսի հավակնորդ է։ Դեռ երկար ճանապարհ կա։ Բայց մենք լավ մարզավիճակում ենք, եւ եթե շարունակենք ցուցադրել այսպիսի խաղ եւ հասնենք արդյունքի, հնարավորություն կունենաք կրճատել տարբերությունն առաջատարի հետ»,- Լեմպարդի խոսքը մեջբերում է Daily Express-ը։
Հիշեցնենք, որ Լեմպարդը հոկտեմբերի հանդիպումների արդյունքում ճանաչվել է Պրեմյեր լիգայի լավագույն մարզիչ՝ հետ թողնելով Յուրգեն Կլոպին («Լիվերպուլ») եւ Բրենդան Ռոջերսին («Լեսթեր Սիթի»)։

21:12  ,  November 11, 2019
Chelsea’s English head coach Frank Lampard has talked about his team’s pretensions. After 12 rounds of the English championship, Lester City and Chelsea each scored 26 points and are in second and third places, respectively. The leading Liverpool has 34 points, Manchester City dropped to fourth place with 25 points, and Chelsea scored 6 consecutive victories in the Premier League.
“It would be naïve to say that Chelsea is a contender for the title. There is still a long way to go. However, we are in good shape, and if we continue to play like this and achieve results, we will be almost as good as the leader,” Lampard said, reports Daily Express.
After the matches in October, Lampard was recognized as Best Coach of the Premier League, leaving Jurgen Klopp (Liverpool) and Brandon Rogers (Lester City) behind.