13:08  ,  11 նոյեմբերի, 2019
Հայաստանի հավաքականի պաշտպան Կամո Հովհաննիսյանը նոյեմբերի 10-ին հայտարարել էր ղազախական «Ժետիսուից» հեռանալու մասին։ 27-ամյա ֆուտբոլիստը NEWS.am Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում մեկնաբանել է որոշումը։
«Լրացավ «Ժետիսուի» հետ իմ պայմանագրի ժամկետը։ Գերազանց մրցաշրջան էր, որը լավ փորձ եղավ ինձ համար։ Սակայն եկել է ուժերս նոր թիմում եւ նոր առաջնությունում փորձելու ժամանակը։ «Ժետիսուին» մաղթում եմ շատ հաղթանակներ եւ նպատակների իրագործում։
Առաջարկներ ունեմ Հայաստանից եւ օտարերկրյա ակումբներից։ Այս փուլում մտադիր եմ կարիերաս շարունակել արտերկրում։
Լիարժեք վերականգնվել եմ վնասվածքից հետո եւ պատրաստ եմ օգնել Հայաստանի հավաքականին Եվրո-2020-ի ընտրական մրցաշարի վերջին երկու հանդիպումներում Հունաստանի եւ Իտալիայի դեմ»,- նշեց Կամո Հովհաննիսյանը։
2018թ․ մարտին «Ժետիսու» տեղափոխված Կամո Հովհաննիսյանը Ղազախստանի ավարտված առաջնությունում անցկացրեց 26 հանդիպում, դարձավ 5 գոլի եւ 3 գոլային փոխանցման հեղինակ։

Накануне вингер сборной Армении Камо Оганесян объявил об уходе из казахстанского «Жетысу».
«Истек срок моего контракта с «Жетысу». Это был отличный сезон, который стал хорошим опытом для меня. Однако, пришло время попробовать свои силы в новой команде и новом чемпионате. Желаю «Жетысу» много побед и достижения целей.
У меня есть предложения из Армении и заграничных клубов. Однако, на данном этапе я планирую продолжить карьеру за рубежом.
Полностью восстановился после травмы и готов помочь сборной Армении в заключительных матчах отборочного турнира против Греции и Италии»,- отметил Оганесян.
Перешедший в «Жетысу» в марте 2018-го года Камо Оганесян провел 26 матчей в текущем чемпионате Казахстана, став автором 5-и голов и 3-х результативных передач.