22:50  ,  12 սեպտեմբերի, 2019
Ֆրանսիայի չեմպիոն ՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեն չի կարողանա մասնակցել Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի առաջին տուրի՝ Մադրիդի «Ռեալի» հետ խաղին, հաղորդում է Le Parisien-ը:
20-ամյա հարձակվողը շարունակում է ապաքինվել Ֆրանսիայի առաջնության երրորդ տուրի՝ «Թուլուզի» հետ խաղում ստացած վնասվածքից և չի հասցնի լիովին վերականգնվել մինչև «Ռեալի» հետ հանդիպումը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ՊՍԺ-ի վնասվածք ունեցող մյուս հարձակվող Էդինսոն Կավանին ապաքինվել է վնասվածքից և մարզվում է ընդհանուր խմբում:
ՊՍԺ-ն «Ռեալի» հետ կմրցի սեպտեմբերի 18-ին: Հանդիպումը տեղի կունենա Փարիզի «Պարկ դե Պրենց» ստադիոնում:

22:50  ,  September 12, 2019
PSG striker Kylian Mbappe will not be able to play in the first round of the Champions League group stage with Real Madrid, Le Parisien reported.
The striker, 20, is still recovering from an injury suffered in the third round of the Premier League clash against Toulouse FC and will not be able to recover fully until the match against Real Madrid.
As reported earlier, another PSG striker, Edinson Cavani, had recovered from the injury and was training in the general team.
PSG will face Real Madrid on September 18. The meeting will take place at the Le Parc des Princes in Paris.