00:10  ,  10 սեպտեմբերի, 2019
Իտալիայի չեմպիոն «Յուվենտուսի» 28-ամյա կիսապաշտպան Դուգլաս Կոստան հայտարարել է, որ նպատակ չունի հեռանալ «Յուվենտուսից»:
«Ցանկանում եմ հատուկ անդրադարձ կատարել այս թեմային, քանի որ այն վերջերս հաճախ է քննարկվում մամուլում: Ես ցանկանում եմ մնալ «Յուվենտուսում» և այստեղ մեծ հաջողությունների հասնել: Ոչ մի ակումբի հետ բանակցություններ չեմ վարել»,- Football Italia-ի հաղորդմամբ՝ ասել է բրազիլացի կիսապաշտպանը:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ 2017 թվականին «Բավարիայից» «Յուվենտուս» տեղափոխված Կոստան ամռանը բանակցություններ է վարել անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հետ:

00:10  ,  10 сентября, 2019
28-летний полузащитник чемпиона Италии «Ювентуса» Дуглас Коста заявил, что не собирается покидать «Ювентус».
«Я хотел бы специально обратиться к этой теме, поскольку в последнее время она часто обсуждается в прессе. Я хочу остаться в «Ювентусе» и добиться здесь больших успехов. Я не вел переговоров ни с одним клубом», - сказал бразильский полузащитник, сообщает Football Italia.
Ранее сообщалось, что Коста, перешедший из «Баварии» в «Ювентус» в 2017-м году, летом вел переговоры с английским «Манчестер Юнайтед».