22:24  ,  5 սեպտեմբերի, 2019
Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյուլբուդաղյանցը հետխաղային ասուլիսում մեկնաբանեց Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարի 5-րդ տուրում Իտալիայի հավաքականից կրած 1։3 հաշվով պարտությունը։
«Առաջին 20 րոպեները լավ սկսեցինք, պրեսինգով գործեցինք: Հետո Իտալիան սկսեց ճնշում գործադրել, գոլ բաց թողեցինք: Երկրորդ խաղակեսում կորցնելու բան չունեինք, լավ գործեցինք:
Տղաներին շնորհակալություն հայտնեցի լավ աշխատանքի համար: Ունեինք գոլային պահեր, բայց պարտվեցինք:
Կամո Հովհաննիսյանը մեծ ծավալի աշխատանք կատարեց: Ցանկանում էինք խաղավերջում փոխարինել նրան, սակայն Կամոն մարտիկ է և, չնայած վնասվածքին, ավարտեց հանդիպումը:
Կարծում եմ՝ կհասցնենք վերականգնվել մինչև բոսնիացիների դեմ հանդիպումը: Գոհ եմ Արտակ Գրիգորյանի խաղից: Սարգիս Ադամյանը Հայաստանի հավաքականում խաղում է նույն դիրքում, ինչ ակումբում: Այսօր նա լավագույններից մեկն էր:
Առաջին խաղակեսում 2-3 դրվագներում Արամ Հայրապետյանը փրկեց մեզ: Չի կարելի մեկ խաղով դատողություններ անել»,- նշեց Գյուլբուդաղյանցը:

22:24  ,  5 сентября, 2019
Главный тренер сборной Армении Армен Гюльбудагянц в послематчевой пресс-конференции прокомментировал поражение от сборной Италии со счетом 1:3 в 5-м туре отборочного раунда чемпионата Европы.
«Первые 20 минут мы начали хорошо, прессинговали. Затем Италия начала оказывать давление, и мы пропустили гол. Нам нечего было терять во втором тайме, мы хорошо действовали.
Я поблагодарил ребят за хорошую работу. У нас были голевые моменты, но мы проиграли.
Камо Оганесян проделал огромную работу. Мы хотели заменить его в конце игры, но Камо - боец, и, несмотря на травму, он завершил матч.
Думаю, что мы успеем восстановиться до матча с боснийцами. Я доволен игрой Артака Григоряна. Саргис Адамян играет в сборной Армении в той же позиции, что и в клубе. Сегодня он был одним из лучших.
Арам Айрапетян спас нас в 2-3-х эпизодах в первом тайме. Нельза судить по одной игре», - отметил Гюльбудагянц.