22:10  ,  14 օգոստոսի, 2019
Ֆուտբոլի Հայաստանի չեմպիոն Երեւանի «Արարատ-Արմենիայի» գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը Եվրոպայի լիգայի որակավորման երրորդ փուլի պատասխան խաղից հետո պատասխանում է լրագրողների հարցերին:
«Ճիշտ խաղացինք տակտիկապես, կարողացանք երկու խաղակեսում էլ պահել բարձր տեմպը։ Արժանիորեն հաղթեցինք։ Ծրագիր ունեինք, բայց ավելի շատ նայում ենք խաղի ընթացքին, հաշվին»
«Դյուդելանժի» մասին կմտածենք վաղվանից»,– նշեց Վարդան Մինասյանը։
«Արարատ-Արմենիան» Թբիլիսիում 2:0 հաշվով հաղթեց «Սաբուրթալոյին» և դուրս եկավ որակավորման վերիջն՝ չորրորդ փուլ: Խմբային փուլի ուղեգրի համար Հայաստանի չեմպիոնը կմրցի Լյուքսեմբուրգի «Դյուդելանժի» հետ։

22:10  ,  August 14, 2019
Head coach of Yerevan’s FC Ararat-Armenia Vardan Minasyan is giving a press conference following the return match of the third qualifying round of the UEFA Europa League.
“Tactically speaking, we played the right way and managed to keep the pace during both halftimes. We deserved our victory. We had a plan, but we were observing the course of the match and the score. We’ll start thinking about the match with Dudelange tomorrow,” Vardan Minasyan stated.
FC Ararat-Armenia won Saburtalo 2-0 in Tbilisi and made it to the fourth qualifying round of the UEFA Europa League. Armenia’s champion will compete with Luxembourg’s Dudelange to score a pass to the group round.