19:07  ,  5 օգոստոսի, 2019
Եվրոպայի լիգայի որակավորման երրորդ փուլի` «Արարատ-Արմենիայի» դեմ երևանյան խաղին ընդառաջ տեղի ունեցավ Վրաստանի չեմպիոն Թբիլիսիի «Սաբուրթալոյի» գլխավոր մարզիչ Գեորգի Չաբրիշվիլու նախախաղային մամուլի ասուլիսը:
««Արարատ-Արմենիան» ուրույն խաղային ձեռագրով լավ թիմ ունի: Մեր մրցակցի խաղում կան բարձրակարգ օտարերկրացի և տեղացի ֆուտբոլիստներ: Սակայն, մենք ավելի փորձառու և խաղակցված թիմ ունենք: Պետք է նախաձեռնող ֆուտբոլ խաղանք և դրական արդյունք արձանագրենք: Մեր նպատակը հաղթանակի հասնելն է: Առաջին խաղին վնասվածքի պատճառով չի մասնակցի մեր ֆուտբոլիստներից Վագներ Գոնսալվեշը, դեռ պարզ չէ, արդյոք նա կկարողանա մասնակցել պատասխան հանդիպմանը: Մնացած ֆուտբոլիստները պատրաստ են խաղին:
Մեր առաջատարներից Լաշա Շինդագորիձեն օրեր առաջ տեղափոխվեց Սոլիգորսկի «Շախտյոր»: Դա կորուստ է մեզ համար, սակայն ունենք ֆուտբոլիստներ, որոնք կփոխարինեն Լաշային:
Այն, որ Վրաստանի առաջնությունն ընթացքի մեջ է, առավելություն է «Սաբուրթալոյի» համար: Գիտեմ, որ մեծ թվով վրացի երկրպագուներ ցանկություն են հայտնել գալ վաղվա խաղին: Այդ հանգամանքին նպաստում են նաև մեր երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունները Հաջորդ փուլում մեր զույգի հաղթողը կհանդիպի «Նիմե Կալյու» - «Դյուդելանժ» զույգի հաղթողին: Դա շատ լավ հնարավարություն է երկու թիմերի համար: Ցանկանում եմ ընդգծել, որ «Արարատ-Արմենիան» շատ ավելի լուրջ մրցակից է, քան մեր հավանական մրցակիցները փլեյ-օֆֆում»,- նշեց վրացի մասնագետը:
«Արարատ-Արմենիա» - «Սաբուրթալո» հանդիպումը տեղի կունենա օգոստոսի 6-ին «Հանրապետական» ստադիոնում և կմեկնարկի 19:00-ին:

19:07  ,  5 августа, 2019
В преддверии ереванского матча третьего квалификационного раунда Лиги Европы против «Арарат-Армении» состоялась предматчевая пресс-конференция главного тренера чемпиона Грузии по футболу тбилиского «Сабуртало» Георгия Чабришвили.
««Арарат-Армения» - хорошая команда с уникальным игровым почерком. У нашего соперника есть высококлассные иностранные и местные футболисты. Однако у нас более опытная и сыгранная команда. Мы хотим взять инициативу в свои руки и получить положительный результат. Наша цель - одержать победу. Один из наших игроков, Вагнер Гонсалвеш, не будет играть в первом матче из-за травмы. Остальные футболисты готовы к матчу.
Лаша Шиндагоридзе, один из наших лидеров, на днях перешел в солигорский «Шахтер». Для нас это потеря, но у нас есть футболисты, которые заменят Лашу.
Тот факт, что чемпионат Грузии в разгаре, является преимуществом для «Сабуртало». Я знаю, что многие грузинские болельщики хотят приехать на завтрашний матч. Этому способствуют также дружественные отношения между нашими странами. В следующем раунде победитель нашей пары встретится с победителем пары «Нымме Калью» - «Дюделанж». Это отличная возможность для обеих команд. Я хотел бы подчеркнуть, что «Арарат-Армения» является гораздо более серьезным соперником, чем наши потенциальные соперники в плей-офф», - отметил грузинский специалист.
Матч «Арарат-Армения» -«Сабуртало» состоится 6-го августа на «Республиканском» стадионе и начнется в 19:00.