17:03  ,  7 հուլիսի, 2019
Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Գեւորգ Ղազարյանը NEWS.am Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում մեկնաբանեց տեղափոխությունը Լիմասոլի ԱԵԼ, որը Կիպրոսի ավարտված առաջնությունում գրավել է չորրորդ տեղը։
«Առաջարկներ ունեի նաեւ Հունաստանից, Պորտուգալիայից, Քուվեյթից եւ Թաիլանդից, բայց ընտրեցի ԱԵԼ-ը, որը Կիպրոսի լավագույն թիմերից մեկն է եւ մշտապես հանդես է գալիս եվրագավաթային մրցաշարերում։ Իր դերն ունեցավ նաեւ քաղաքը։ Հույս ունեմ, որ ընտանիքս կհավանի Լիմասոլը։
ԱԵԼ-ի խնդիրն է հաղթանակները Կիպրոսի առաջնությունում եւ գավաթի խաղարկությունում։ Կձգտեմ օգնել թիմին հասնել այդ նպատակներին։ Առայժմ չեմ կարող համեմատել Կիպրոսի եւ Հունաստանի առաջնությունները, որում նախկինում հանդես եմ եկել, բայց գիտեմ, որ տեղափոխվել եմ ուժեղ առաջնություն։ Այստեղ շատ են տեխնիկապես ուժեղ խաղացողներ Պորտուգալիայից եւ Բրազիլիայից»,- նշեց Գեւորգ Ղազարյանը։

17:03  ,  7 июля, 2019
Полузащитник сборной Армении Геворг Казарян в беседе с корреспондентом NEWS.am Sport прокомментировал переход в АЕЛ, который занял четвертое место в завершившемся чемпионате Кипра.
«У меня были предложения из Греции, Португалии, Кувейта и Таиланда, однако я выбрал АЕЛ. Это одна из лучших команд Кипра, которая постоянно выступает в еврокубках. Свою роль сыграл и фактор города. Надеюсь, что моей семье понравится Лимассол.
Задача АЕЛ - победа в чемпионате и кубке, постараюсь помочь команде добиться этих целей. Пока не могу провести параллели между чемпионатами Кипра и Греции, где я раньше выступал, но знаю, что я перешел в сильный чемпионат, где много техничных игроков из Португалии и Бразилии»,- отметил Казарян.