23:10  ,  22 մայիսի, 2019
Ֆրանսիական «Մարսելի» գլխավոր մարզիչ Ռուդի Գարսիան հայտարարել է զբաղեցրած պաշտոնից հեռանալու մասին, փոխանցում է ակումբի կայքը:
Ֆրանսիացի մասնագետը «Մարսելում» վերջին հանդիպումը կանցկացնի մայիսի 24-ին կայանալիք «Մոնպելյեի» դեմ «Լիգա-1»-ի վերջին տուրի խաղում:
55-ամյա Գարսիան 2016-ին է գլխավորել «Մարսելը», որը նախորդ տարի հասավ մինչեւ Եվրոպայի լիգայի եզրափակիչ եւ պարտվեց Մադրիդի «Աթլետիկոյին»:
Ֆրանսիայի ընթացիկ առաջնությունում մարսելցիները 6-րդ տեղում են եւ զրկվել են եվրագավաթների ուղեգիր նվաճելու շանսից:

23:10  ,  May 22, 2019
Head coach of Marseille Rudi Garcia has announced about leaving his post, reports the football club’s website.
The French head coach’s last match with Marseille will be the match against Montpelier in the last round of Liga-1 to be held on May 24.
In 2016, Garcia, 55, headed Marseille, which made it to the final of the UEFA Europa League and lost to Madrid’s Atletico.
During the current championship, the members of Marseille are in 6th place and don’t have a chance to score a pass to the Euro Cups.