18:39  ,  19 հուլիսի, 2012
Մրցաշրջանի սկզբում բոլոր թիմերն ունենում են զրո միավոր, եւ մենք լավ հնարավորություն ունենք՝ հաճելիորեն զարմացնել բոլորին: Այդ մասին հայտարարել է ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի եւ Կրասնոդարի «Կուբանի» հարձակողական ոճի կիսապաշտպան Մարկոս Պիզելիին:
«Հուսով եմ, որ նոր մրցաշրջանի սկզբում ավելի լավ հանդես կգանք, քան տարվա սկզբնամասում: Դան Պետրեսկուն մանրակրկիտ աշխատում է մեր սխալները վրա: Լավագույն ութնյակում հանդես գալը մեծ օգուտ տվեց մեզ: Ակումբի մարզչական շտաբը հիանալի գիտի, թե թիմի որ օղակն ուժեղացնելու կարիք ունի: Այդ իսկ պատճառով հավատում եմ, որ 2012/2013թթ. մրցաշրջանում ավելի լավ հանդես կգանք եւ ավելի քիչ սխալներ թույլ կտանք»,- Մարկոսի խոսքը փոխանցում է «Կուբանի» պաշտոնական կայքը:
Հայաստանի հավաքականի խաղացողն անդրադարձել է նաեւ Մախաչկալայի «Անժիին», որի հետ «Կուբանը» կհանդիպի Ռուսաստանի առաջնության առաջին տուրում:
«Անժին» բավականին ուժեղ կողմեր ունի: Թիմի հիմնական կազմում խաղում են շատ հայտնի ֆուտբոլիստներ: Սակայն նախորդ մրցաշրջանում ապացուցեցինք, որ դա միշտ չի երաշխավորում է մրցակցի հաղթանակը: Մենք չունենք այնպիսի հայտնի ֆուտբոլիստներ, ինչպիսիք հանդես են գալիս «Անժիում», մեր խաղացողների աշխատավարձն այդքան բարձր չէ, սակայն խաղը միշտ սկսվում է 0-0 հաշվով: «Կուբանի» 11 ֆուտբոլիստները խաղադաշտում պայքարում են ոչ թե մեքենաների, այլ սովորական մարդկանց դեմ: Մրցաշրջանի սկզբում բոլոր թիմերն ունենում են զրո միավոր, եւ մենք լավ հնարավորություն ունենք՝ հաճելիորեն զարմացնել բոլորին»,- նշել է Մարկոսը:

18:39  ,  19 июля, 2012
Я верю, что в сезоне-2012/13 нам удастся выступить лучше, заявил полузащитник сборной Армении и краснодарской «Кубани» Маркос Пиццелли. Футболист поделился своими мыслями и ожиданиями о стартующем 20 июля чемпионате России.
«Я очень надеюсь, что мы сможем стартовать лучше, чем в начале года. Дан Петреску – тренер, который очень скрупулезно работает над нашими ошибками, и в этом плане игры в Топ-8 очень сильно пошли нам на пользу. Наш тренерский штаб прекрасно знает, какие стороны игры нужно усилить, какие еще резервы есть в нас.
Поэтому я верю, что в сезоне-2012/13 нам удастся выступить лучше, чем в предыдущем и не допускать то количество ошибок, которое мы сделали этой весной. Что касается пержого матча с «Анжи», то у этого клуба достаточно сильных сторон, в первую очередь за счет тех известных игроков, которые присутствуют в составе.
Но как мы уже показали в прошлом сезоне, это далеко не всегда гарантирует нашему сопернику победу. У нас нет больших имен, как в «Анжи», нет таких высоких зарплат, но игра всегда начинается со счета 0:0, и 11 человек в форме «Кубани» выходят на поле против таких же людей, а не против машин.
Поэтому могу сказать одно: все команды в начале чемпионата имеют в графе «очки» ноль, и у нас есть большой шанс в приятном смысле удивить всех, в том числе и себя», - приводит слова полузащитника официальный сайт клуба.