15:07  ,  25 հոկտեմբերի, 2016
L’Equipe-ի համաձայն՝ ՊՍԺ-ի նախագահ Նասեր Էլ-Հելաիֆին ամռանը մեկնել է Սան Պաուլու, որպեսզի բանակցի 24-ամյա ֆուտբոլիստի հոր հետ: Բրազիլիայի հավաքականի հարձակվողի գործակալը ներկայացրել է 2 պայման, որոնց պատճառով գործարքը չի կայացել: Նեյմարի ներկայացուցիչը պահանջել է տարեկան 40 միլիոն եվրո աշխատավարձ: Բացի այդ, ՊՍԺ-ն պետք է վճարեր ֆուտբոլիստի պարտքը, որը կազմում է 45 միլիոն եվրո: Բրազիլիայի դատարանը հարձակվողին տուգանել է հարկերից խուսափելու համար:
Հիշեցնենք, որ վերջերս Նեյմարը մինչեւ 2021 թվականը երկարաձգել էր «Բարսելոնայի» հետ գործող պայմանագիրը: Նոր պայմանագրով նրա տարեկան աշխատավարձը կազմում է 25 միլիոն եվրո, իսկ կլաուզուլան՝ 250:

15:07  ,  25 октября, 2016
Согласно L’Equipe, летом президент ПСЖ Нассер Аль-Хелаифи отправился в Сан-Паулу, чтобы провести переговоры с отцом 24-летнего футболиста. Агент нападающего сборной Бразилии предъявил два условия, из-за которых сделка не состоялась. Представитель Неймара потребовал годовую зарплату в размере 40 млн евро. Кроме этого, ПСЖ должен был заплатить долг футболиста, который составляет 45 млн евро. Суд Бразилии оштрафовал форварда за уклонение от налогов.
Напомним, что недавно Неймар продлил действующий контракт с «Барселоной». Его годовая зарплата по новому соглашению составляет 25 млн евро, а клаусула – 250 млн.