00:02  ,  29 սեպտեմբերի, 2016
Շվեդ Զլատան Իբրահիմովիչն ու ֆրանսիացի Անտոնի Մարտիալը կմասնակցեն ուկրաինական «Զարյայի» դեմ Եվրոպայի լիգայի խմբային մրցաշարի երկրորդ տուրի խաղին: Այդ մասին մամուլի ասուլիսում հայտնել է «Մանչեսթեր Յունայթեդի» պորտուգալացի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն:
Ավելի վաղ նշվել էր, որ Իբրահիմովիչը հանգստանալու հնարավորություն է ստացել, սակայն Մոուրինյոն հերքել է այդ լուրը: Մարտիալը վնասվածքի պատճառով բաց էր թողել «Լեսթեր Սիթիի» դեմ Անգլիայի առաջնության նախորդ տուրի հանդիպումը:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 29-ին Մանչեսթերի «Օլդ Տրաֆորդ» ստադիոնում կայանալիք հանդիպումը բաց կթողնի Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, որը մասնակցել է անգլիական թիմի հերթական մարզմանը: Մոուրինյոն նշել է, որ հայ ֆուտբոլիստը լիարժեք պատրաստ չէ:

00:02  ,  29 сентября, 2016
Шведский форвард Златан Ибрагимович и француз Антони Мартиаль примут участие в матче второго тура группового этапа Лиги Европы против украинской «Зари». Об этом в ходе предматчевой пресс-конференции сообщил португальский наставник «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью.
Ранее сообщалось, что Ибрагимовичу будет предоставлен отдых, однако Моуринью опроверг данную информацию. Мартиаль пропустил матч прошедшего тура чемпионата Англии против «Лестера» из-за травмы.
Напомним, что предстоящущую игру, которая состоится 29-го сентября на стадионе «Олд Траффорд» в Манчестере, пропустит полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян, который вернулся к тренировкам в общей группе команды после травмы. Моуринью отметил, что армянский хавбек пока что не полностью готов.