17:44  ,  28 սեպտեմբերի, 2016
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» եւ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը չի մասնակցի ուկրաինական «Զարյայի» դեմ Եվրոպայի լիգայի խմբային մրցաշարի երկրորդ տուրի հանդիպմանը: Այդ մասին հայտնել է անգլիական ակումբի պորտուգալացի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն մամուլի ասուլիսում:
«Հենրիխ Մխիթարյանը մասնակցել է թիմի հետ այսօրվա առավոտյան մարզմանը, սակայն վաղը երեկոյան խաղադաշտ դուրս չի գա, քանի որ շարունակում է ապաքինվել ազդրի վնասվածքից հետո»,- Ժոզե Մոուրինյոյի խոսքը մեջբերում է «Մանչեսթեր Յունայթեդի» պաշտոնական կայքը:
«Մանչեսթեր Յունայթեդ» - «Զարյա» խաղը կկայանա սեպտեմբերի 29-ին ու կսկսվի Երեւանի ժամանակով 23:05-ին: Եվրոպայի լիգայի առաջին տուրում անգլիական ակումբն առանց Հենրիխ Մխիթարյանի Հոլանդիայում պարտվել էր «Ֆեյենորդին»։ Հայ կիսապաշտպանը խաղադաշտից բացակայում է սեպտեմբերի 10-ից, երբ նրա վնասվածքը կրկնվել էր «Մանչեսթեր Սիթիի» դեմ խաղում։

17:44  ,  28 сентября, 2016
Полузащитник «Манчестер Юнайтед» и сборной Армении Генрих Мхитарян не примет участия в матче второго тура группового этапа Лиги Европы против украинской «Зари». Об этом в ходе пресс-конференции сообщил наставник английской команды Жозе Моуринью.
«Генрих Мхитарян принял участие в утренней тренировке, однако не сыграет против «Зари», поскольку продолжает восстанавливаться после травмы бедра»,- приводит слова Моуринью официальный сайт «Манчестер Юнайтед».
Матч «Манчестер Юнайтед» - «Заря» состоится 29-го сентября и начнется в 23:05 по ереванскому времени. В матче первого тура манкунианцы без Генриха Мхитаряна на выезде уступили голландскому «Фейеноорду» с минимальным счетом. Армянский полузащитник не выходил на поле с 10-го сентября, когда у него случился рецидив травмы в матче против «Манчестер Сити».