10:13  ,  30 հունիսի, 2012
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկա կլինի ֆուտբոլի 2012թ. Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ Իսպանիա – Իտալիա հանդիպմանը։
Եզրափակիչ խաղին ներկա կլինեն նաեւ Մոլդովայի, Տաջիկստանի, Բելառուսի նախագահները, Իտալիայի, Իսպանիայի, Հունգարիայի, Մոլդովայի վարչապետները, Սաուդյան Արաբիայի, Քաթարի, Վրաստանի, Ռուսաստանի կառավարության ներկայացուցիչներն ու մի շարք այլ պաշտոնյաներ:
Պատվավոր հյուրերի թվում կլինեն նաեւ Իսպանիայի թագաժառանգ Ֆելիպե Խուան Պաբլո Ալֆոնսոն եւ արքայադուստր Լետիցիան, հայտնում է analitika.at.ua-ն:
Հիշեցնենք, որ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ հանդիպումն Իսպանիայի եւ Իտալիայի հավաքականների միջեւ կկայանա հուլիսի 1-ին Կիեւի «Օլիմպիական» ստադիոնում: Մեկնարկը Երեւանի ժամանակով 22:45-ին:

10:13  ,  30 июня, 2012
Финал Евро-2012 Испания-Италия посетят ряд высоких должностных лиц иностранных государств. За финальным матчем в украинской столице будут наблюдать президенты Армении, Молдовы, Таджикистана, Беларуси, премьер-министры Венгрии, Молдовы, представители руководства Саудовской Аравии, Катара, Грузии и России, премьер-министр Испании Мариано Рахой Брей и его итальянский коллега Марио Монти а также ряд членов правительств этих стран. В Киев также приедет и наследный принц Испании Фелипе Хуан Пабло Альфонсо с принцессой Летицией, сообщает analitika.at.ua.
Напомним, что финальный матч Евро-2012 между сборными Испанией и Италией пройдет 1 июля в 22:45 по ереванскому времени в Киеве на стадионе «Олимпийский».