10:13  ,  30 հունիսի, 2012
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկա կլինի ֆուտբոլի 2012թ. Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ Իսպանիա – Իտալիա հանդիպմանը։
Եզրափակիչ խաղին ներկա կլինեն նաեւ Մոլդովայի, Տաջիկստանի, Բելառուսի նախագահները, Իտալիայի, Իսպանիայի, Հունգարիայի, Մոլդովայի վարչապետները, Սաուդյան Արաբիայի, Քաթարի, Վրաստանի, Ռուսաստանի կառավարության ներկայացուցիչներն ու մի շարք այլ պաշտոնյաներ:
Պատվավոր հյուրերի թվում կլինեն նաեւ Իսպանիայի թագաժառանգ Ֆելիպե Խուան Պաբլո Ալֆոնսոն եւ արքայադուստր Լետիցիան, հայտնում է analitika.at.ua-ն:
Հիշեցնենք, որ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ հանդիպումն Իսպանիայի եւ Իտալիայի հավաքականների միջեւ կկայանա հուլիսի 1-ին Կիեւի «Օլիմպիական» ստադիոնում: Մեկնարկը Երեւանի ժամանակով 22:45-ին:

10:13  AMT,  June 30, 2012
KIEV. – Armenian President Serzh Sargsyan will attend the 2012 UEFA European Football Championship (Euro 2012) Final to be played between the national teams of Spain and Italy.
The presidents of Moldova, Tajikistan and Belarus, the PMs of Italy, Spain, Hungary and Moldova, government representatives from Saudi Arabia, Qatar, Georgia and Russia, and several other officials likewise will be on hand at the event.
Spain’s heir to the throne, Prince Felipe Juan Pablo Alfonso, and Princess Letizia also will be among the guests of honor, analitika.at.ua informs.
To note, the Euro 2012 Final match will be played Sunday in Kiev, and the kick-off is scheduled for 10:45pm Armenia time.