19:55  ,  3 մայիսի, 2016
Անցած ամռանը նպատակ էր դրված առաջիկա 3-4 տարում ապահովել «Լեսթերի» մասնակցությունը Եվրոպայի լիգայում, այս մրցաշրջանը մեր նախագծից դուրս է, ասել է Անգլիայի նորընծա չեմպիոնների իտալացի գլխավոր մարզիչ Կլաուդիո Ռանյերին։
«Չեմ կարծում, որ հաջորդ տարի մենք կկարողանանք կրկնել այս հաջողությունը, բայց ցանկանում ենք շարունակել մեր զարգացումը։ Նպատակը կլինի մնալ առաջին տասնյակում, լավ մրցելույթներ ունենալ եվրագավաթներում, Անգլիայի գավաթների խաղարկություններում եւ վստահ լինել, որ ամուր տեղ ունենք Պրեմյեր լիգայում։
Մենք չենք ցանկանում վաճառել մեր խաղացողներից որեւէ մեկին, սակայն չենք խոչընդոտի։ Մեզ հարկավոր չեն դժբախտ ֆուտբոլիստներ։ Ցանկանում ենք նաեւ ուժեղացնել կազմը, սակայն անհրաժեշտ են մեր մտածելակերպին համապատասխան խաղացողներ»,- Ռանյերիի խոսքը մեջբերում է telegraph-ը։
Հիշեցնենք, որ Անգլիայի առաջնության ավարտից երկու տուր առաջ «Լեսթերը» անհասանելի է դարձել երկրորդ տեղում գտնվող Լոնդոնի «Տոտենհեմի» համար։

19:55  ,  3 мая, 2016
Итальянский специалист Клаудио Раньери, который впервые в истории привел «Лестер» к победе в чемпионате Англии, заявил, что команде будет не по силам повторить это достижение в следующем году.
«Прошлым летом перед нами была поставлена задача - постараться за 3-4 года выйти в Лигу Европы. Этот сезон не входил в наши планы. Не думаю, что мы сможем повторить этот успех в следующем году, но хотим продолжать прогрессировать. Мы постараемся побороться за место в десятке.
Мы не хотим продавать никого из игроков, но этому никак противиться не будем. Нам не нужны несчастные игроки. Мы хотим усилить состав», - приводит слова Раньери telegraph.
Напомним, за два тура до финиша чемпионата Англии «Лестер» на 7 очков опережает идущий вторым «Тоттенхэм».