17:50  ,  10 փետրվարի, 2016
Կազմալուծված «Ուլիսի» նախկին խաղացող Դավիդ Խուրցիձեն երեք տարվա պայմանագիր է կնքել Ռուսաստանի Պրեմյեր լիգայում հանդես եկող Պերմի «Ամկարի» հետ, հաղորդում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
«Խուրցիձեն դեռ կապացուցի իր ուժը: Նա «Ամկարի» ապագան է: Խուրցիձեն չի կարողանա առաջիկա հանդիպումներում օգնել մեր թիմին, քանի որ ընթացիկ մրցաշրջանում հայտավորված է եղել երկու ակումբներում՝ «Ուլիսի» հետ մասնակցել է եվրագավաթային խաղերի եւ խաղացել է Արմավիրի «Տորպեդոյում»: Նրա պայմանագիրն ուժի մեջ կմտնի հաջորդ մրցաշրջանից»,- ասել է «Ամկարի» գործադիր տնօրեն Դենիս Մասլովը:
Մոսկվայի ԲԿՄԱ-ի սանը նախկինում հանդես է եկել նաեւ Պենզայի «Զենիթում» եւ Քութաիսիի «Տորպեդոյում»: Խուրցիձեի նախորդ ակումբը Արմավիրի «Տորպեդոն» էր:

17:50  ,  10 февраля, 2016
Бывший игрок «Улисса» Давид Хурцидзе подписал трехлетний контракт с пермским «Амкаром», сообщает официальный сайт клуба.
«Хурцидзе - молодой российский футболист, который еще будет доказывать свою состоятельность. Давид - это будущее «Амкара», приобретение на перспективу. Он не сможет помочь нашей команде в ближайших матчах потому что заигран за два клуба в этом сезоне – «Улисс», который участвовал в еврокубках и «Торпедо» (Армавир). Мы подписали соглашение с игроком сейчас, но контракт вступит в силу с нового сезона», - сказал исполнительный директор «Амкара» Денис Маслов.
Воспитанник московского ЦСКА играл за команды «Зенит» (Пенза) и «Торпедо» (Кутаиси). Последней командой Хурцидзе было армавирское «Торпедо».