22:12  ,  1 դեկտեմբերի, 2015
«Բարսելոնայի» գլխավոր մարզիչ Լուիս Էնրիկեն մեկնաբանել է մադրիդյան «Ռեալի» պաշտպան Սերխիո Ռամոսի խոսքը, թե շուտով կատալոնական թիմի խաղում կլինի անկում:
«Դա այդպես է: Ռամոսը բացահայտում չի արել: «Բարսելոնայի» խաղում եւս կլինի անկում: Այդպես լինում է բոլոր թիմերում: Դա սովորական երեւույթ է ֆուտբոլում: Հաղթանակների եւ տիտղոսների հետ լինում են նաեւ պարտություններ: Հույս ունեմ, որ այդ պահը շուտ չի լինի»,- Էնրիկեի խոսքը մեջբերում է mundodeportivo-ն:
«Բարսելոնան» գլխավորում է Իսպանիայի առաջնության մրցաշարային աղյուսակն ու առաջինն է Չեմպիոնների լիգայի իր խմբում:

22:12  ,  1 декабря, 2015
Главный тренер каталонской «Барселоны» Луис Энрике прокомментировал слова защитника мадридского «Реала» Серхио Рамоса, который отметил, что в скором времени в игре «Барселоны» произойдет спад.
«Это так. Рамос не сделал открытия. В какой-то момент в игре «Барселоны» случится спад, как и у всех команд. Это обычное явление в футболе. Наряду с победами и титулами бывают и поражения. Надеюсь, что этот момент наступит не скоро»,- приводит слова Луиса Энрике AS.
На данный момент «Барселона» возглавляет турнирную таблицу чемпионата Испании и идет первой в своей группе в Лиге чемпионов.