18:49  ,  7 հուլիսի, 2015
Բռնցքամարտի համաշխարհային կազմակերպությունը (WBO) զրկել է ամերիկացի Ֆլոյդ Մեյվեզեր կրտսերին պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի միջին քաշային կարգում (66,67 կգ) աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսից, հաղորդում է BoxingScene-ը։
Ամերիկացի բռնցքամարտիկը չի վճարել մայիսի 2-ին Լաս Վեգասում ֆիլիպինցի Մենի Պակյաոյի հետ մենամարտի կազմակերպման եւ անցկացման համար սահմանված պարտադիր վճարը։
Բոլոր ժամանակների ամենահարուստ մարզիկ ճանաչված Ֆլոյդ Մեյվեզերը երկու ամսում WBO-ի հաշվին այդպես էլ չի փոխանցել 200 հազար դոլար։ Մեյվեզերը երկու շաբաթվա ընթացքում կարող է բողոքարկել որոշումը, վճարել եւ հետ ստանալ տիտղոսը։
Հակառակ դեպքում, գոտին կանցնի ամերիկացի Թիմոթի Բրեդլիին, որը նոյեմբերի 21-ին պետք է մենամարտի Սադամ Ալիի հետ։
Պակյաոյի նկատմամբ հաղթանակից հետո Մեյվեզերը մտադիր էր հրաժարվել բոլոր չեմպիոնական տիտղոսներից (WBO, WBA, WBC), սակայն փոխեց որոշումը։ Մեյվեզերը պրոֆեսիոնալ ռինգում անցկացրած 48 մենամարտերում էլ հաղթանակ է տարել։ Սեպտեմբերի 12-ին 38-ամյա մարզիկը կանցկացնի եւս մեկ մենամարտ, որը կլինի վերջինը նրա կարիերայում։ Մրցակիցն ու մրցավայրը դեռ հայտնի չեն։

18:49  ,  7 июля, 2015
Всемирная боксерская организация (WBO) лишила Флойда Мейвезера-младшего чемпионского титула в полусреднем весе (66,67 кг), сообщает BoxingScene.
Американский боксер не заплатил взнос в размере 200 тысяч долларов за поединок,  который состоялся в 2-го мая в Лас-Вегасе, с филиппинцем Мэнни Пакьяо. Чемпион мира по версиям WBA Super и WBC Флойд Мейвезер может подать аппеляцию в течение двух недель.
В противном случае, пояс WBO перейдет американцу Тимоти Брэдли, который 21-го ноября должен будет провести поединок  с американцем Садамом Али.
После победы над Пакьяо Мейвезер планировал отказаться от всех своих чемпионских титулов (по версиям WBO, WBA и WBC), но затем передумал. Мейвезер выиграл все 48 поединков на профессиональном ринге. 12-го сентября 38-летний спортсмен проведет еще один поединок, который, станет последним в его карьере.