17:06  ,  7 հուլիսի, 2015
«Սպարտակի» եւ Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը խոսել է մոսկովյան ակումբի նորեկ Զե Լուիշի տրանսֆերի մասին:
«Շատ լավ է, որ «Սպարտակը» ձեռք է բերել Զե Լուիշին: Դա լավ է ոչ միայն ինձ համար, այլեւ՝ բոլորի: Ցանկացած ուժեղ թիմ պետք է ունենա 2-3 լավ հարձակվող, քանի որ կարող են լինել նաեւ վնասվածքներ: Մի մոռացեք, որ երբ ես տեղափոխվեցի «Սպարտակ», մենք ունեինք 5 հարձակվողներ: Միեւնույն է, ես շատ էի խաղում: Այնպես որ, մրցակցությունից չեմ վախենում»,- Մովսիսյանի խոսքը մեջբերում է «Սպորտ Էքսպրեսը»:
Հիշեցնենք, որ Կապո Վերդեի հավաքականի 24-ամյա հարձակվող Զե Լուիշը պորտուգալական «Բրագայից» է միացել «Սպարտակին», որն այս օրերին հավաք է անցկացնում Շվեյցարիայում: Մովսիսյանը եւ Զե Լուիշն արդեն միասին անցկացրել են անհատական մարզում:

17:06  ,  7 июля, 2015
Нападающий «Спартака» и сборной Армении Юра Мовсисян отметил, что не беспокоится по поводу прихода в московский клуб форварда Зе Луиша.
«Очень хорошо, что «Спартак» приобрел Зе Луиша. Это хорошо не только для меня, а для всех. В любой сильной команде должно быть два-три хороших нападающих. А вдруг опять какая-то травма – у меня или другого форварда? Не забывайте, что, когда я пришел в «Спартак», у нас было пять нападающих. И ничего – все равно много играл. Так что конкуренции не боюсь», - приводит слова Мовсисяна «Спорт-Экспресс».
Напомним, что 24-летний форвард сборной Кабо-Верде из португальской «Браги» присоединился к «Спартаку», который в эти дни проводит сбор в Швейцарии. Мовсисян и Зе Луиш провели тренировку по индивидуальной программе.