22:10  ,  5 հուլիսի, 2015
Մոսկվայի «Սպարտակի» հավաքին միացած Յուրա Մովսիսյանը պատմել է վերականգնողական փուլի մասին: Հայաստանի հավաքականի 27-ամյա ֆուտբոլիստը Շվեյցարիայում արդեն առաջին մարզումն է անցկացրել անհատական ծրագրով:
«Ընդհանուր առմամբ, առողջությանս հետ ամեն բան կարգին է: Այո, դեռ անհարմարավետություն կա, սակայն հուսով եմ, որ կշարունակեմ մարզվել եւ ցավը ժամանակի հետ կանցնի: Գլխավորն այն է, որ ես վերադարձել եմ խաղադաշտ եւ կաշխատեմ եմ 100 տոկոսով, որպեսզի նախապատրաստվեմ նոր մրցաշրջանին»,- մարզումից հետո ասել է Մովսիսյանը, փոխանցում է «Чемпионат»-ը:
Հիշեցնենք, որ մինչեւ այս եւս Յուրա Մովսիսյանը մարզվում էր անհատական ծրագրով, այդ պատճառով ուշացումով միանցավ Դմիտրի Ալենիչեւի թիմին: Ռուսաստանի ավարտված առաջնությունում նա մասնակցել էր 16 խաղի եւ դարձել 2 գոլի հեղինակ:

22:10  ,  5 июля, 2015
Нападающий «Спартака» Юра Мовсисян рассказал о процессе восстановления после травмы. 27-летний футболист сборной Армении сегодня присоединился к московскому клубу и провел первую тренировку по индивидуальной программе.
«В целом со здоровьем все в порядке. Присутствует, конечно, определенный дискомфорт, но я надеюсь, что продолжу тренироваться и боль со временем уйдет. Я здесь, чтобы работать на все сто процентов и успеть подготовиться к сезону», - приводит слова Мовсисяна «Спорт-Экспресс».
Напомним, что сбор «Спартака» в Швейцарии продлится до 12-го июля. В завершившемся чемпионате России Юра Мовсисян принял участие в 16-и матчах, в которых забил 2 гола.