13:58  ,  30 հունիսի, 2015
Պորտուգալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ֆերնանդու Գոմեշը հայտնել է, որ Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն կարող է հրավիրվել Ռիո դե Ժանեյրոյում կայանալիք 2016թ. ամառային Օլիմպիական խաղերին: Ռիո-2016-ի ֆուտբոլային մրցաշարն անցկացվելու է 2016-ի օգոստոսի 3-20-ը: Մրցաշարին կարող են մասնակցել մինչեւ 23 տարեկան ֆուտբոլիստներ, ինչպես նաեւ 3 խաղացողներ՝ առանց տարիքային սահմանափակման:
«Մենք քննարկում ենք այդ հնարավորությունը: Մենք կարող ենք մրցաշարին տանել 23 տարեկանից մեծ 3 ֆուտբոլիստների: Ռոնալդուն եւս թեկնածուների թվում է, բայց նրա հետ դեռ չենք քննարկել այդ տարբերակը»,- Ֆերնանդու Գոմեշի խոսքը մեջբերում է Daily Mail-ը:

13:58  ,  30 июня, 2015
Президент федерации футбола Португалии Фернанду Гомеш заявил, что португальский форвард мадридского «Реала» Криштиану Роналду может принять участие в летних Олимпийских играх 2016-го года в Рио-де-Жанейро. Футбольный турнир пройдет с 3-го по 20-е августа 2016-го года. В турнире могут принять участие футолисты до 23-х лет, а также 3 игрока без возрастных ограничений.
«Мы обсуждаем эту возможность. Можем заявить трех футболистов старше 23-х лет. Роналду – в числе кандидатов, однако пока что не говорили с ним на эту тему»,- приводит слова Гомеша Daily Mail.