01:14  ,  19 ապրիլի, 2015
Դորտմունդի «Բորուսիայի» եւ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը «Պադերբորնի» դեմ Բունդեսլիգայի 29-րդ տուրի հաղթական խաղում գոլի եւ գոլային փոխանցման հեղինակ դառնալուց հետո կիսվել է տպավորություններով:
«Կարծում եմ՝ սա լավագույն խաղերիցս մեկն էր այս մրցաշրջանում: Ամբողջ թիմը կատարեց մեծ աշխատանք՝ վաստակելով կարեւոր 3 միավորներ: Կարող ենք ավելի առաջ գնալ մինչեւ մրցաշրջանի ավարտը եւ պայքարել Եվրոպայի լիգայի ուղեգրի համար: Երբեք մի ասա երբեք»,- Մխիթարյանի խոսքը մեջբերում է «Բորուսիայի» կայքը:
Հենրիխը նաեւ գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան էջում՝ նշելով, որ ամեն ինչ անում են իրենց մարզիչի համար: Ավելի վաղ «Բորուսիայի» գլխավոր մարզիչ Յուրգեն Կլոպը պաշտոնապես հայտարարել էր, որ այս մրցաշրջանի վերջում հեռանալու է Դորտմունդից:
Հիշեցնենք, որ «Պադերբորնի» դեմ խաղում Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստն իր երկրորդ գոլը խփեց Գերմանիայի ընթացիկ առաջնությունում, որում անցկացրել է 23 հանդիպում:

01:14  ,  19 апреля, 2015
Полузащитник дортмундской «Боруссии» и сборной Армении Генрих Мхитарян поделился впечатлениями от домашнего матча чемпионата Германии с «Падерборном» (3:0).
«Думаю, я провел один из лучших своих матчей в этом сезоне. Вся команда проделала большую работу и взяла важные 3 очка. Именно так мы должны продолжать дальше, возможно, мы еще может попасть в Лигу Европы. Никогда не говори «никогда», - приводит слова Мхитаряна сайт «Боруссии».
Генрих также на своей странице в Facebook написал: «Мы должны продолжать в том же духе - все ради нашего тренера!». Ранее Юрген Клопп заявил, что покинет дортмундский клуб по окончании текущего сезона.
Напомним, что Генрих Мхитарян стал автором гола и голевой передачи. Он забил свой второй гол в текущем чемпионате Германии.