12:49  ,  2 ապրիլի, 2015
Դորտմունդի «Բորուսիայի» սերբ պաշտպան Նեւեն Սուբոտիչը պատասխանել է Մյունխենի «Բավարիայի» գլխավոր մարզիչ Խոսեպ Գվարդիոլայի հայտարարությանը: «Բորուսիայի» եւ «Բավարիայի» միջեւ Բունդեսլիգայի առաջին շրջանի խաղից հետո իսպանացի մասնագետը հայտարարել էր, որ Սուբոտիչը դորտմունդցիների թույլ օղակն է:
«Եթե նա այդպիսի բան է ասել, ի սեր Աստծո: Գվարդիոլան մարզիչ է եւ փորձում է հաջողության հասնել իր թիմի հետ: Եթե նա ինձ թույլ օղակ է համարում մեր թիմում, ապա այդ մասին թող ասի իր ֆուտբոլիստներին: Իսկ ես ունեմ այլ խնդիրներ եւ ինձ չի հետաքրքրում, թե ինչ է ասում Գվարդիոլան»,- Սուբոտիչի խոսքը մեջբերում է Kicker-ը:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 4-ին «Բավարիան» Գերմանիայի առաջնության 27-րդ տուրում ընդունելու է Դորտմունդի «Բորուսիային»:

12:49  ,  2 апреля, 2015
Сербский защитник дортмундской «Боруссии» Невен Суботич прокомментировал слова главного тренера мюнхенской «Баварии» Хосепа Гвардиолы, сказанные в его адрес. После матча первого круга Бундеслиги между «Боруссией» и «Баварией» испанский специалист назвал Суботича слабым звеном дортмундцев.
«Если он сказал такое, то ради Бога.  Гвардиола – тренер и старается вести свою команду к успехам. Если он считает меня слабым звеном в нашей команде, то ему стоит сказать об этом своим футболистам. А у меня другие проблемы и меня не интересует то, что говорит обо мне Гвардиола», — приводит слова Суботича  Kicker.
Напомним, что «Бавария» 4-го апреля в рамках 27-го тура чемпионата Германии примет дортмундскую «Боруссию».