12:06  ,  29 հունվարի, 2015
ՖԻՖԱ-ի նախագահի ընտրություններում Գերմանիայի ֆուտբոլային միությունը կպաշտպանի Հոլանդիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Միխայել վան Պրաագի թեկնածությունը: Այդ մասին հայտնել է Վան Պրաագը DPA-ին:
Ավելի վաղ, Անգլիայի ֆուտբոլային ասոցիացիայից հայտնել էին, որ աջակցելու են ՖԻՖԱ-ի փոխնախագահ, Հորդանանի արքայազն Ալի բին Ալ Հուսեյնին:
Նրանցից բացի, ՖԻՖԱ-ի ղեկավարի պաշտոնին հավակնում են նաեւ ՖԻՖԱ-ի նախկին գլխավոր քարտուղար Ժերոմ Շամպանը, Ֆրանսիայի հավաքականի նախկին խաղացող Դավիդ Ժինոլան, «Ռեալի», «Բարսելոնայի», Պորտուգալիայի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Լուիշ Ֆիգուն եւ 1998 թվականնից ՖԻՖԱ-ն գլխավորող Յոզեֆ Բլատերը, որն էլ համարվում է ֆավորիտը:

12:06  ,  29 января, 2015
Немецкий футбольный союз поддержит кандидатуру главы футбольного союза Голландии Михаэля ван Праага на предстоящих выборах президента ФИФА. Об этом заявил сам ван Прааг, информирует DPA
Ранее из английской футбольной ассоциации сообщили, что они поддержат кандидатуру вице-президента ФИФА  и принца Иордании Али бин Аль-Хусейна.
Кроме него на пост президента ФИФА претендуют глава организации Йозеф Блаттер, бывший генеральный секретарь ФИФА Жером Шампань, бывший футболист сборной Франции Давид Жинола и бывший футболист «Реала», «Барселоны» и сборной Португалии Луиш Фигу.