20:46  ,  16 հունվարի, 2015
Հայաստանի հավաքականի եւ «Սպարտակի» կիսապաշտպան Արազ Օզբիլիսի գործակալ Վալերի Հովհաննիսյանը հերքել է լուրերը, որ առաջիկայում ֆուտբոլիստը կփոխի ակումբը:
«Օզբիլիսն արդեն տեւական ժամանակ վերականգնվում է ծանր վնասվածքից: Արասն այս մրցաշրջանում խաղադաշտ դեռ դուրս չի եկել: Այժմ նա ոչ մի տեղափոխության մասին չի մտածում այլ ակումբ տեղափոխվելու մասին: Յուրա Մովսիսյանի նկատմամբ հետաքրքրություն կա, բայց առաջարկներ դեռ չեն եղել»,- Հովհաննիսյանն ասել է itar-tass-ին:
Թուրքական մամուլը գրել էր Օզբիլիսի նկատմամբ «Բեշիկթաշի» հետաքրքրության մասին:
Հիշեցնենք, որ 2014 թվականի ամռանը Օզբիլիսը ծնկի հոդակապի կտրվածք էր ստացել: Սեպտեմբերի 15-ին խաղացողը վիրահատվել էր: Բժիշկների կանխատեսումներով խաղացողը մարտին կվերադառնա խաղադաշտ:

20:46  ,  16 января, 2015
Агент полузащитника сборной Армении и московского «Спартака»  Араса Озбилиза Валерий Оганесян опроверг слухи о том, что Озбилиз в ближайшем будущем сменит клуб.
«Озбилиз уже очень долгий период восстанавливается после тяжелой травмы. Он в этом сезоне на поле еще не выходил, разумеется, он сейчас ни о каких переходах не думает. Есть интерес к Юре Мовсисяну, однако никаких предложений не поступало»,- заявил Оганесян агентству itar-tass.
Отметим, что ранее турецкая пресса сообщала об интересе к Озбилизу со стороны «Бешикташа».
Напомним, что Озбилиз восстанавливается после тяжелой травмы. Согласно прогнозам врачей, Озбилиз вернется на поле в марте.