18:44  ,  25 նոյեմբերի, 2014
«ՆՏՎ Պլյուսի» մարզական ալիքների գլխավոր խմբագիր, ֆուտբոլային մեկնաբան Վասիլի Ուտկինը խոսել է Մոսկվայի «Սպարտակի» հարձակվողներ Արտյոմ Ձյուբայի եւ Յուրա Մովսիսյանի համեմատության մասին:
«Բոլոր մարդիկ իրավունք ունեն փորձել աշխատել ավելի շատ գումար, քան տվյալ պահին: «Սպարտակ» - «Մորդովիա» խաղը դիտում էինք մեծ շրջապատով եւ հանկարծ հարց առաջացավ. ով է ուժեղ՝ Մովսիսյանը, թե Ձյուբան: Չգտնվեց մեկը, ով ուժեղ համարեց Ձյուբային»,- «Эхо Москвы» ռադիոյի եթերում ասել է Ուտկինը:
Sovsport.ru-ն արդեն հարցում է սկսել Արտյոմ Ձյուբայի եւ Յուրա Մովսիսյանի «դիմակայության» թեմայով:
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանի հավաքականի հարձակվողն ու «Սպարտակը» չեն կարողանում փոխհամաձայնության գալ մինչեւ 2015-ի ամառը նախատեսված պամանագիրը երկարաձգելու հարցում: «Մորդովիայի» դեմ խաղում Ձյուբան 88-րդ րոպեին փոխարինեց Մովսիսյանին, իսկ ավելացված ժամանակում դարձավ գոլի հեղինակ:

18:44  ,  25 ноября, 2014
Комментатор «НТВ-Плюс» Василий Уткин высказал свое мнение о сравнении нападающих московского «Спартака» - футболиста сборной Армении Юры Мовсисяна и игрока сборной России Артема Дзюбы.
«Все люди вправе пытаться зарабатывать больше, чем они зарабатывают в данный момент. Но когда мы смотрели матч «Спартак» - «Мордовия» большой компанией, вдруг повис в воздухе вопрос: «Кто сильнее, Дзюба или Мовсисян?». Не было ни одного человека, который сказал бы Дзюба», - отметил Уткин в эфире радио «Эхо Москвы».
Sovsport.ru начал опрос для того, чтобы выяснить, кому из форвардов болельщики отдают предпочтение.
Напомним, что Дзюбе и «Спартаку» пока что не удается достичь соглашения по поводу продления рассчитанного до лета 2015-го года контракта. В матче против «Мордовии» Дзюба заменил Мовсисяна на 88-й минуте, отличившись в добавленное арбитром время.