22:02  ,  21 նոյեմբերի, 2014
Մադրիդի «Ռեալի» եւ Իսպանիայի հավաքականի պաշտպան Սերխիո Ռամոսը 28 տարեկանում վերջապես ավարտել է միջնակարգ դպրոցը: Ֆուտբոլիստը ատեստատը ստացել է կենսաբանության եւ բնապահպանության քննությունները հանձնելուց հետո, հաղորդում է sport.es-ը:
Ռամոսը դպրոցից հեռացել է 2004-ին, երբ սկսել է հանդես գալ «Սեւիլիայի» գլխավոր թիմում: 2005-ին նա տեղափոխվել է «Ռեալ»: Այս տարիներին նա քննություններ է հանձնել:
Ռամոսը աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն է, Իսպանիայի եռակի չեմպիոն, կրկնակի գավաթակիր, սուպերգավաթակիր, Չեմպիոնների լիգայի գավաթակիր եւ Եվրոպայի սուպերգավաթակիր:

22:02  ,  21 ноября, 2014
Защитник мадридского «Реала» и сборной Испании Серхио Рамос в возрасте 28 лет наконец окончил среднюю школу. Футболист получил аттестат после того, как сдал экзамены по экологии и биологии, сообщает sport.es
Рамос бросил школу в 2004-м году, когда стал играть в основной команде «Севильи». В 2005-м году он перешел в «Реал». Все эти годы Рамос время от времени сдавал экзамены.
Рамос - чемпион мира и Европы, трехкратный чемпион Испании, двукратный обладатель кубка страны, суперкубка Испании, обладатель кубка Лиги чемпионов и суперкубка Европы.