21:20  ,  21 հոկտեմբերի, 2014
Լրագրողների Հայաստանի հավաքականը շարունակում է անցկացնել ֆուտբոլային խաղեր: Այս անգամ մրցակիցը Պաշտպանության նախարարության թիմն էր: Խաղը կայացավ ՊՆ վարչական համալիրի խաղադաշտում եւ ավարտվեց 8:8 հաշվով: Լրագրողները երկար ժամանակ առջեւում էին հաշվի մեջ, սակայն դաշտի տերերը վերջին վայրկյաններին փրկեցին խաղը:
Լրագրողների թիմից 3-ական գոլ խփեցին NEWS.am Sport-ի խմբագիր Դավիթ Եղիազարյանը եւ ֆուտբոլային մեկնաբան Էդուարդ Քալանթարյանը, իսկ Արմեն Կարախանյանն ու Դավիթ Ալավերդյանն աչքի ընկան մեկական անգամ:
Ավելի վաղ լրագրողների հավաքականը խաղացել էր մարզիչների ու Ազգային ժողովի թիմերի հետ: Առաջիկայում ԶԼՄ ներկայացուցիչների թիմը կանցկացնի այլ խաղեր:
Լրագրողների թիմում ընդգրկված են NEWS.am Sport, Mediamax.am, Sport.am կայքերի, «Հայաստանի Հանրապետություն» թերթի, Առաջին ալիքի, «Արմենիա» եւ «ԱրմՆյուզ» հեռուստաընկերությունների, Հանրային ռադիոյի ու այլ լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ: Թիմի մարզիչն է մարզական մեկնաբան Կարեն Գիլոյանը:

21:20  ,  21 октября, 2014
Футбольная сборная журналистов Армении продолжает проводить товарищеские матчи. Очередным соперником журналистов стала команда Министерства oбороны. Матч прошел на поле комплекса МО и завершился вничью – 1:1.
В составе команде журналистов по 3 гола забили редактор NEWS.am Sport Давид Егиазарян и футбольный комментатор Эдуард Калантарян, а Армен Караханян и Давид Алавердян забили по одному голу.
Ранее команда, составленная из представителей СМИ, встречалась с командами тренеров, a также депутатов Национального собрания.
В состав команды журналистов, наставником которой является спортивный комментатор Карен Гилоян, входят представители порталов NEWS.am Sport, Mediamax.am, Sport.am, газеты «Республика Армения», Первого канала, телеканалов «Армения» и «ArmNews», Общественного радио и других СМИ.