15:58  ,  24 սեպտեմբերի, 2014
Իրանական «Էսթեղլալի» եւ ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Հրայր Մկոյանը NEWS.am Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում պատմել է Իրանի առաջնությունում ստացած վնասվածքի մասին:
«Վնասել եմ ծնկիս մկանային հատվածը: Բարեբախտաբար, մենիսկի խնդիր չկա: Բժիշկն ասաց, որ նախնական երկու շաբաթ է հարկավոր ապաքինվելու համար: Այսօր նոր սկսել եմ նորմալ քայլել: Մինչեւ այդ ցավեր ունեի եւ դժվարությամբ էի տեղաշարժվում: Ինձ կտրականապես արգելված է մարզվել առաջիկա երկու շաբաթների ընթացքում: Բժշկի խոսքով՝ մինչեւ վստահ չլինենք, որ վնասվածքը չի խորանա, չեմ մարզվի: Առաջիկա օրերին դարձյալ կհետազոտվեմ, ինչից հետո էլ պարզ կդառնա, թե երբ կկարողանամ մարզվել: Այժմ օրական երկու անգամ գնում եմ ֆիզիոթերապիայի կուրսերի»,- զրույցում հայտնեց Հրայր Մկոյանը:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 11-ին Հայաստանի հավաքականը Երեւանում Եվրո-2016-ի ընտրական խաղ է անցկացնելու սերբերի հետ: Այդ հանդիպմանը չեն մասնակցելու նաեւ Մոսկվայի «Սպարտակի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը եւ Դորտմունդի «Բորուսիայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, իսկ հունական «Օլիմպիակոսի» կիսապաշտպան Գեւորգ Ղազարյանի մասնակցությունը հարցականի տակ է:

15:58  ,  24 сентября, 2014
Защитник иранского «Эстеглала» и сборной Армении Грайр Мкоян в беседе с корреспондентом NEWS.am Sport рассказал о травме, полученной им в матче очередного тура чемпионата Ирана.
«Повредил колено. К счастью, не повредил мениск. Доктор сказал, что по предварительным данным реабилитация займет 2 недели. В этот период мне запретили тренироваться. Сегодня начал нормально ходить. До этого испытывал боли и передвигался с трудностями. По словам доктора, пока мы не будем уверены, что моя травма не усугубиться, не буду тренироваться. В ближайшее время пройду еще одно обследование, после чего станут ясны сроки восстановления. Сейчас по два раза в день посещаю курсы физиотерапии»,- отметил Мкоян.
Напомним, что 11-го октября сборная Армении в Ереване проведет отборочный матч Евро-2016 против команды Сербии. Этот матч пропустят полузащитник дортмундской «Боруссии» Генрих Мхитарян и форвард московсого «Спартака» Юра Мовсисян, а участие полузащитника греческого «Олимпиакоса» Геворга Казаряна находится под вопросом.