23:32  ,  19 սեպտեմբերի, 2014
Դատարանը բավարարել է Մադրիդի «Ռեալի» հայցը կատալոնական TV3 հեռուստաալիքի դեմ, որը տեսահոլովակում Արքայական ակումբի ֆուտբոլիստներին համեմատել էր բորենիների հետ: Տեսահոլովակը եթերում ցուցադրվել էր 2013թ. փետրվարի 13-ին: Հաղորդավարների կարծիքով, «Ռեալի» ֆուտբոլիստները «Բարսելոնայի» խաղացողների դեմ գործում են բորենու նման:
Դատարանը հաղորդավարներին եւ հեռուստաընկերությանը տուգանել է 20 հազար եվրոյով եւ պարտավորեցրել է վճարել ազգային տարածում ունեցող երկու տպագորի պարբերականների դատարանի որոշումը հրապարակելու համար, հաղորդում է «Ռեալի» կայքը:
«Ռեալը» բարոյական վնասի համար պահանջում էր 6 միլիոն եվրո: Հեռուստաընկերությունը ներողություն էր խնդրել մադրիդյան ակումբի բողոքից հետո:

23:32  ,  19 сентября, 2014
Суд удовлетворил иск мадридского «Реала» к каталонскому телеканалу TV3, который в видеоролике сравнил игроков команды с гиенами.
Видеоролик был продемонстрирован 13-го февраля 2013-го года. По мнению ведущих программы, футболисты «Реала» в матче с «Барселоной» играют, как гиены.
Суд оштрафовал ведущих программы и каталонскую телекомпанию на 20 тысяч евро, сообщает официальный сайт «Реала».
«Реал» требовал за моральный ущерб 6 млн евро. Телеканал принес свои извинения после жалобы мадридского клуба.