11:29  ,  21 օգոստոսի, 2014
Դորտմունդի «Բորուսիայի» մարզական տնօրեն Միխայել Ցորկը Bundesliga.com-ին տված հարցազրույցում խոսել է գերմանական ակումբի գաբոնցի հարձակվող Պյեր-Էմերիկ Օբամեյանգի, իտալացի Չիրո Իմոբիլեի մասին, ինչպես նաեւ անդադարձել Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի մարզավիճակին։
«Ինձ զարմացրեց Օբամեյանգը։ Նախորդ մրցաշրջանի մեկնարկային խաղում նա դարձավ հեթ-տրիկի հեղինակ։ Վստահ եմ, որ նա քայլ առաջ է կատարել եւ այս մրցաշրջանում ավելի կայուն խաղ կցուցադրի։ Հենրիխ Մխիթարյանը հերթական անգամ կատարելագործվել է։ Նրանք երկուսով լավ մարզավիճակ են ձեռք բերել։
Պետք չէ մեծ հույսեր կապել Իմոբիլեի հետ։ Լեւանդովսկու բացակայությունը կփորձենք լրացնել թիմային խաղի միջոցով։ Այժմ ունենք չորս հարձակվողներ, ովքեր կարող են գործել տարբեր դիրքերում»,- ասել է Ցորկը։
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 22-ին մեկնարկում է ֆուտբոլի Գերմանիայի առաջնությունը։ Օգոստոսի 23-ին «Բորուսիան» առաջին տուրում կընդունի Լեւերկուզենի «Բայերին»։ Հանդիպումը կկայանա Դորտմունդի «Սիգնալ Իդունա Պարկ» ստադիոնում։

11:29  ,  21 августа, 2014
Спортивный директор дортмундской «Боруссии» Михаэль Цорк в интервью Bundesliga.com высказал мнение об игре габонского нападающего Пьер-Эмерика Обамеянга, Чиро Иммобиле, а также полузащитника сборной Армении Генриха Мхитаряна.
«Обамеянг меня удивил. В стартовом матче завершившегося сезона он оформил хет-трик. Уверен, что он сделал шаг вперед и в этом сезоне покажет более уверенную игру. Мхитарян в очередной раз усовершенствовал свою игру. Оба игрока в хорошей физической форме.
А что касается Иммобиле, с ним не нужно связывать особых надежд. Будем компенсировать отсутствие Левандовски командной игрой. У нас 4 нападающих, которые действуют на разных позициях»,- заявил Цорк.
Напомним, что 22-го августа стартует чемпионат Германии по футболу. 23-го августа «Боруссия» в первом туре примет леверкузенский «Байер».