14:06  ,  23 ապրիլի, 2014
ՖԻՖԱ-ն դադարեցրել է կատալոնական «Բարսելոնայի» նկատմամբ սահմանված տրանսֆերային արգելքը, փոխանցում է ՖԻՖԱ-ի կայքը։
Իսպանիայի չեմպիոնն ամռանը կկարողանա իրականացնել տրանսֆերներ։ ՖԻՖԱ-ն վերջնական որոշումը, ամենայն հավանականությամբ, չի կայացնի մինչեւ հուլիսի 1-ը, երբ կբացվի տրանսֆերային պատուհանը։ Մայիսի 6-ին կկայանա «Բարսելոնայի» նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար Խոսեպ Մարիա Բարտոմեուի եւ ՖԻՖԱ-ի նախագահ Յոզեֆ Բլատերի հանդիպումը։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 2-ին ՖԻՖԱ-ն մեկ տարվա տրանսֆերային արգելքով պատժել էր կատալոնացիներին՝ անչափահաս ֆուտբոլիստների ձեռքբերման կանոնակարգը խախտելու համար։

14:06  ,  23 апреля, 2014
ФИФА приостановила санкции в отношении каталонской «Барселоны» и сняла запрет на осуществление каталонским клубом трансферов, передает официальный сайт ФИФА.
Каталонскому клубу будет разрешено осуществлять переходы в ходе ближайшего летнего трансферного окна. Затем данное дело будет рассмотрено еще один раз. 6-го мая состоится встреча между президентом ФИФА Йозефом Блаттером и президентом «Барселоны» Хосепом Марией Бартомеу.
Напомним, что ранее ФИФА приняла решение наказать «Барселону» за нарушение регламента международных переходов и регистрации несовершеннолетних футболистов, наложив запрет на осуществление каталонским клубом трансферов в ходе следующих двух трансферных периодов.